Zimní fotbalové turnaje v Postoloprtech mají za sebou 2. kolo

Redakce 2014-01-29 14:23:00

Ve středu a v sobotu pokračoval turnaj MH Cirus svým druhým kolem, v němž druhou výhru slavily týmy Žatce a Kryr. Bez bodu naopak zatím zůstávají Černčice.

FK Slavoj ŽATEC – Sokol TUCHOŘICE 11:3 (6:2)
Vzhledem k účasti žateckých na zahraničním turnaji se první zápas druhého kola turnaje předehrával již ve středu v podvečer. A co napsat k utkání? Výsledek pravděpodobně hovoří za vše – diváci mohli sledovat velmi bohatou přestřelku – se čtrnácti brankami toto utkání aspiruje na rekord turnaje. Během celého zápasu se hrálo především u branky Tuchořic, které hrozily pouze z brejků. Ty se jim však vcelku dařily a tak i hosté zaznamenali tři branky. Branky: Hankocy 4, Bednář 2, Karban, Hynek, Sýs, Vlk, Klasna – Plánička, Šidlof, Smékal
FK POSTOLOPRTY – SK ČERNČICE 7:1 (2:0)
V sobotu dopoledne proti sobě nastoupily dva poražené týmy z prvního kola turnaje. Nehrál se sice ani z jedné strany pohledný fotbal, ale domácí Postoloprty byly lepší. Celé utkání se tak hrálo převážně na polovině Černčic. Zatímco v prvním poločase dokázaly domácí svou převahu přetavit pouze ve dvě branky, v druhém jich přidali dalších pět a tím rozhodli o přesunu tří bodů na své konto. Branky: Bránický 3, Baník, Papežík, Pour, vlastní – Richter
Sokol DOMOUŠICE – SK Havran KRYRY 0:3 (0:1)
Kryrští po týden staré vysoké výhře nad Černčicemi dokázali i v sobotu zvítězit. Domoušice sice byly fotbalovější, vytvořily si i více šancí, ale buď díky vlastní nemohoucnosti nebo díky Bartošovi v brance, kterému jednou pomohlo břevno po střele Bartone, gól nedaly ani ve druhém utkání na turnaji. Branky za Kryry dávali Svída, Kohout a Míček.
SK STRUPČICE – Středohor DOBROMĚŘICE 0:3 kontumačně
Tým vedený jako domácí – SK Strupčice – nezvládl dorazit kvůli velkému počtu nemocných hráčů a tak Dobroměřice kontumačně zvítězily.
FK Postoloprty cup – 2. kolo
I druhý postoloprtský turnaj byl vzhledem k účasti žateckých týmů na zahraničním turnaji předehráván a tak hracími dny druhého kola FK Postoloprty cupu byly čtvrtek, sobota a neděle. Po dvou odehraných zápasech zatím zůstávají bez bodu týmy Chožova a Výškova. Naopak plný bodový zisk mají zatím hráči Lenešic a Zlonic.
Skupina A
FK Slavoj ŽATEC D (dorost) – FK POSTOLOPRTY B 3:1 (1:0)
Aby došlo ke konfrontaci stejně starých soupeřů, domluvili se postoloprtští trenéři, že k předehrávanému čtvrtečnímu utkání nastoupí tým dorostenců mírně doplněný staršími hráči. Ač tomu výsledek nenapovídá, měli po celé utkání převahu žatečtí. Během obou poločasů se jim dařilo tvořit hru, věděli o sobě a předváděli kombinační fotbal. Postoloprtští dorostenci se sice snažili a bojovali, ale odměnou jim byly pouze nedotažené náznaky šancí a tak hrozili především ze standardních situací. Z nich dokázali vytěžit jen jedinou branku. Naproti tomu žatečtí se dokázali prosadit celkem třikrát a navíc nastřelili několikrát tyč. Tři body tak zaslouženě putují na konto dorostenců ze Žatce. Branky: Syrovátka 2, Svoboda – Volkman
TJ VRBNO nad Lesy – FK PERUC 3:3 (2:3)
Především v prvním poločase se hrálo utkání stylem „nahoru dolů“. Pozitivní bylo, že oba týmy měly fotbalově co nabídnout a tak byly k vidění branky, množství šancí, ale i jejich „pálení“. V druhém dějství se brankostroj zastavil a gól přidalo už jen Vrbno. Za stavu 3:3 mohli po nařízené penaltě peručtí rozhodnout, ale nabídnutou příležitost odmítli. Každý z týmů tak získal na své konto po bodu. Branky: Fousek, Kohel, Vošický – Sekula 2, Nechanický
FK BLAŽIM – TJ Sokol CHOŽOV 2:0 (1:0)
Ve vyrovnaném utkání byla k vidění spíše bojovnost než fotbalovost. Za zmínku stojí situace z prvního poločasu, kdy ještě za stavu 0:0 vstřelili úvodní branku utkání hráči Chožova. Ta však nebyla uznána pro ofsajd a tak si diváci na první gól ještě museli počkat. Dočkali se ještě v prvním poločase ale na opačné straně – do vedení se dostala Blažim. I v druhém dějství oba týmy srdnatě bojovaly o každý míč, ale brankových příležitostí přicházelo poskrovnu. V jedné z nich se objevili opět Blažimští a vstřelili svou druhou branku, která i přes protesty hráčů Chožova byla uznána. Blažim si tak připsala na své konto tři body a Chožov na první bodové úspěchy bude muset ještě čekat. Branky: Lechman 2.
Skupina B
FK Slavoj ŽATEC C – Sokol LENEŠICE 1:2 (1:0)
V druhém předehrávaném zápase proti sobě nastoupily dva v prvním kole neporažené týmy. Diváci, kteří si v chladném čtvrtečním večeru našli cestu na hřiště s umělou trávou, mohli vidět bojovné a vyrovnané utkání. V prvním poločase byli o branku šťastnější hráči Žatce, ale v dějství druhém se dvakrát prosadili Lenešičtí a strhli tak vítězství na svou stranu. Branky: Čonka – Vild, Kadeřábek
FK VÝŠKOV – SK ZLONICE 2:8 (2:3)
Kdo by si podle výsledku myslel, že utkání bylo jednoznačné, mýlil by se. Tedy alespoň v prvním poločase. Do něj nastoupili Výškovští proti papírově lepšímu soupeři odhodlaně a dokonce vedli 2:1. Postupně se však začaly více prosazovat Zlonice. Výškovským jako by docházely síly a s průběhem času se ze hřiště vytráceli. Hosté dokázali ještě do poločasové přestávky otočit skóre a v druhé půli už byli jasně lepší, což dokázali i brankově projevit. Hráči Výškova postupně ztrácely síly i chuť a tak se zrodil jednoznačný výsledek. Zlonice si tak na své konto připsaly druhé vítězství a Výškov druhou prohru. Branky: Švábenický 2 – Vimr 2, Koukolíček, Nagy, Tauš, Švenc, Gil, Novák
Sokol BEČOV – TJ ŽÍŽELICE 2:5 (0:2)
Zpočátku posledního víkendového utkání byl lepší Bečov. Jeho hráči ale byli podobně jako v předchozím utkání nedůslední a nepřesní v koncovce a tak se vedení ujali Žíželice. Do poločasu se dokázaly prosadit hned dvakrát. Stav 2:0 vydržel až zhruba do 70. minuty. Pak se ale strhla branková přestřelka. Během závěrečných dvaceti minut padlo pět branek. Ty však žádný zvrat v utkání nepřinesly a tak se tři body stěhují do Žíželic. Branky: Kropáč, Palán – Bartoň 2, Zaščin, Placha, Konstantin

Napsal(a): Redakce