Nové školce přejí hvězdy

Jan Vnouček 2014-02-13 00:16:00

Blatno – Blatenští se už mohou v klidu předhánět v plození dětí. Jejich obec pro ně totiž postavila úplně novou budovu mateřské školy. Nedávno ji přijeli slavnostně otevřít hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, za společnost NET4GAS manažer projektu Gazela Pavel Nesládek a stavbyvedoucí lounské stavební firmy Josef Brabec – Amigo Otakar Kraus. Podívat se a poblahopřát k novému dílu přijeli také starostové z okolních obcí.

„Když jsem nastupoval do funkce v roce 2006, tak jsem kvůli nedostatku dětí musel zavřít naši školu. To nebyl dobrý začátek. Teď  otevíráme novou školku, tak věřím, že tu dětí bude zase přibývat,“ promluvil úvodem blatenský starosta Václav Beneš.
Na potvrzení toho, že mateřinka vyrostla v dobré konstelaci hvězd, se téhož dne narodila nová blatenská občanka. V rakovnické porodnici přišla na svět Samantha Dobiášová, vnučka školní kuchařky. „Vidím to jako symboliku, že dětí bude dost,“ věří na dobré znamení Beneš.
Realizace stavby stála 6 miliónů korun. Z toho 4 milióny poskytla ze svého grantu společnost NET4GAS, jejíž dálkový plynovod Gazela obec obepíná. Školku za pět měsíců postavila lounská firma Josef Brabec-Amigo.
„Máme osvícené zastupitelstvo, že investuje do budoucnosti v době, kdy se školy spíše zavírají,“ poděkovala starostovi i zastupitelům ředitelka mateřinky Dagmar Švamberková, která měla možnost připomínkovat první verzi projektu.
Kapacita nového objektu je 24 dětí, v současné době ho navštěvuje 18 až 20 ratolestí. Blatno nevybírá školkovné, provoz školky ho ročně přijde na 550 tisíc korun.
Na snímku hejtman Oldřich Bubeníček, starosta Václav Beneš a ředitelka mateřinky Dagmar Švamberková při přestříhávání pásky.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video