Nové školce přejí hvězdy

Jan Vnouček 2014-02-13 00:16:00

Blatno – Blatenští se už mohou v klidu předhánět v plození dětí. Jejich obec pro ně totiž postavila úplně novou budovu mateřské školy. Nedávno ji přijeli slavnostně otevřít hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, za společnost NET4GAS manažer projektu Gazela Pavel Nesládek a stavbyvedoucí lounské stavební firmy Josef Brabec – Amigo Otakar Kraus. Podívat se a poblahopřát k novému dílu přijeli také starostové z okolních obcí.

„Když jsem nastupoval do funkce v roce 2006, tak jsem kvůli nedostatku dětí musel zavřít naši školu. To nebyl dobrý začátek. Teď  otevíráme novou školku, tak věřím, že tu dětí bude zase přibývat,“ promluvil úvodem blatenský starosta Václav Beneš.
Na potvrzení toho, že mateřinka vyrostla v dobré konstelaci hvězd, se téhož dne narodila nová blatenská občanka. V rakovnické porodnici přišla na svět Samantha Dobiášová, vnučka školní kuchařky. „Vidím to jako symboliku, že dětí bude dost,“ věří na dobré znamení Beneš.
Realizace stavby stála 6 miliónů korun. Z toho 4 milióny poskytla ze svého grantu společnost NET4GAS, jejíž dálkový plynovod Gazela obec obepíná. Školku za pět měsíců postavila lounská firma Josef Brabec-Amigo.
„Máme osvícené zastupitelstvo, že investuje do budoucnosti v době, kdy se školy spíše zavírají,“ poděkovala starostovi i zastupitelům ředitelka mateřinky Dagmar Švamberková, která měla možnost připomínkovat první verzi projektu.
Kapacita nového objektu je 24 dětí, v současné době ho navštěvuje 18 až 20 ratolestí. Blatno nevybírá školkovné, provoz školky ho ročně přijde na 550 tisíc korun.
Na snímku hejtman Oldřich Bubeníček, starosta Václav Beneš a ředitelka mateřinky Dagmar Švamberková při přestříhávání pásky.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video