Neviděli jste falešné dřevorubce?

Jan Vnouček 2014-02-25 10:12:00

Podbořany, Vroutek – Krádeže dřeva na stojato se v poslední době rozmohly na Podbořansku. A nelegální dřevorubci nijak netroškaří. U Vroutku ukradli 130 stromů borovice, u Podbořan pokáceli a odvezli okolo 50 kusů akátů. Zatímco v prvním případě již byla policie úspěšná a pachatele zadržela, ve druhém, čerstvějším případě, po nich teprve pátrá.

Ke krádeži stromů došlo podél cyklostezky, která vede za kafilérií směrem k vrchu Rubín. A protože tato trasa je oblíbeným cílem procházek, doufá podbořanská radnice, že se najdou svědci, kteří pomohou zloděje vypátrat. „Hledáme svědky, kteří něco viděli. Pokácet a odvézt tolik stromů nejde jen tak utajit,“ vyzývá městský tajemník Martin Gutzer. Městu podle něj vznikla škoda 15 až 20 tisíc korun.
To dvojice aktérů, která v lesním porostu u Vroutku koncem minulého a začátkem tohoto roku neoprávněně pokácela na 130 stromů borovice, už skončila v rukou policistů.  Povedená dvojka (muž 37 let z Podbořanska, žena 34 let ze Žatecka) má na svědomí nejméně 13 případů. Nakradené dřevo  rozprodávala různým osobám za částku 400 – 450 Kč za fůru, čímž celkem utržila kolem 10 000 Kč. Oba aktéři si následně získané peníze rozdělili a každý je použil pro svoji potřebu. „Majiteli lesa svým jednáním způsobili škodu přesahující 50 000 Kč. Policejní komisař je obvinil ze spáchání přečinu krádeže spáchaného formou spolupachatelství a vyšetřuje je na svobodě. Policisté u obviněných zajistili motorovou pilu a motorové vozidlo, tedy věci, se kterými páchali trestnou činnost a podají návrh na jejich propadnutí, o čemž rozhodne soud. Zároveň zajistili část odcizeného dřeva. Vyšetřování případu i nadále pokračuje,“ zveřejnila policejí mluvčí Jaromíra Střelcová.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video