S prvňáčky se roztrhl pytel

Jan Vnouček 2014-02-26 00:14:00

Podbořany – Až pět 1. tříd by mohlo vzniknout od září na podbořanských základních školách.  Nebývalý nápor budoucích prvňáčků zažila při zápisu především ZŠ Husova, kam se přišlo přihlásit 61 dětí. Přestože zřejmě sedm z nich si ještě o rok prodlouží pobyt v mateřince, jsou vzhledem k jejich počtu tři první třídy reálnou možností.

„Ještě nevíme, jestli budou dvě nebo tři. Záleží na prostorách a financích. Rozhodne se až začátkem dubna,“ hodnotí situaci zástupkyně ředitelky Jaroslava Kudláčková. „Učím tu již dost dlouho, ale že by byly tři první třídy, to nepamatuju,“ komentuje velký počet žáčků v ročníku. Podle ní se to dalo očekávat. „Loni přišlo k zápisu 55 dětí, ale do školy jich nastoupilo jen okolo 40. Bylo hodně odkladů. A tyhle děti prostě přišly letos,“ vysvětluje.
Sě dvěma třídami napevno počítají na ZŠ T. G. Masaryka. Sem se dorazilo zapsat 42 předškoláků. Z toho u dvou rodiče požádali o odklad. „Je to zhruba stejně jako loni,“ zhodnotila účast ředitelka školy Dagmar Rathová. Na „dvojce“ bude opět zřízena přípravná třída, která předškolním dětem pomůže s úspěšným zahájením povinné školní docházky.
Tak kolikpak máš těch prstíčků? Snímek ze zápisu v ZŠ Husova Podbořany. Foto: Simona Štrancová / Dana Zischková

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video