Hasiči měli hektický rok

Jan Vnouček 2014-03-05 00:29:00

Podbořany – Jeden z nejrušnějších roků své novodobé historie mají za sebou členové Sboru dobrovolných hasičů v Podbořanech. Poslední únorovou sobotu ho zrekapitulovali na své výroční schůzi v restauraci Národní dům.

Zprávu o činnosti sdružení přednesl jeho starosta Josef Svoboda. Podle něj loni podbořanská dobrovolná jednotka vyjela k 51 zásahům. Z toho bylo 11 požárů, dvě dopravní nehody, dva úniky nebezpečných látek a 35 technických havárií. Jeden výjezd byl zařazen v kolonce „ostatní“. Hasiči loni na výjezdech strávili 772 hodin. Vysoká čísla zapříčinila především účast na odstraňování následků povodní v Kryrech, Lubenci, ale i na Litoměřicku.  „Jsem právem hrdý na vás všechny, s jakým zaujetím jste se toho zhostili a jak jste to zvládli. Tímto chci poděkovat zaměstnavatelům, kteří nás ochotně uvolňovali z práce, a manželkám a přítelkyním za pochopení, protože jsme byli více v hasičárně než doma,“ uvedl Svoboda.
Dalších více než 1300 hodin hasiči odpracovali na rekonstrukci svého objektu v kasárnách, při opravách a údržbě zásahové techniky, organizování kroužku mladých hasičů nebo během přípravy významných kulturních akcí v Podbořanech. Bez nich by ve městě nestála májka, ani vánoční strom. S povděkem je také kvitována účast na dětských dnech v Hlubanech a Vysokých Třebušicích.
Jejich zvýšenou činnost při povodních ocenil i Krajský úřad Ústeckého kraje, který jim věnoval novou přenosnou požární stříkačku Tohatsu a 100 tisíc korun na dovybavení jednotky.  Letitou slabinou však zůstává neuspokojivý technický stav obou hasičských automobilů. Počet oprav automobilé stříkačky CAS 24 Liaz a Fordu Transit shrnul technik sboru Petr Weber. Zásahové vozidlo na výjezdech v roce 2013 najezdilo 1020 km.
Za všestrannou práci pro město a schopnost sehnat si finance i z jiných než městských zdrojů. Za to Sboru dobrovolných hasičů Podbořany poděkoval starosta města Radek Reindl. Z druhého důvodu vyzdvihl především Ondřeje Dragulu a Kamila Přibyla (oba na snímku), kteří dokázali na činnost mládeže získat 150 tisíc korun z česko-německého projektu Cíl3. Závěrem přislíbil, že městský rozpočet na hasiče letos opět pamatuje zvýšenou částkou. Podle zveřejněného návrhu jde o částku 540 tisíc korun. Více snímků z výroční schůze ve fotogalerii.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video