Koupaliště získalo vlastní zdroj vody

Jan Vnouček 2014-03-12 00:49:00

Kr. Dvůr – Návštěvníci obecního koupaliště v Krásném Dvoře se mohou v létě těšit na koupání v čisté pramenité vodě. Pracovníci specializované firmy totiž využili mírné zimy a konečně na něm dokončili realizaci hydrogeologického vrtu. Na jeho místě pak vybudovali hloubkovou vrtanou studnu. Navrtaný vodní pramen má podle starosty obce Františka Kuny dostatečnou vydatnost.

„Nejprve vrtali do hloubky 40 metrů, pak jim došlo pažení a museli přestat. Následně si přivezli pažení na dalších 40 metrů, ale v hloubce zhruba 60 metrů už bylo zbytečné, aby vrtali dál, protože vodní pramen byl dostatečně silný, asi 8 litrů za sekundu. Potom nahradili kovové pažení plastovým potrubím a studnu do hloubky 10 metrů kvůli stabilitě vybetonovali. Nyní se ještě dokončuje odkalování vody,“ mne si ruce spokojený představitel radnice.
A potěšený bude ještě více, pokud se mu podaří dohodnout snížení nasmlouvané ceny zakázky. „Cenová kalkulace zněla na 340 tisíc korun, ale to se počítalo, že se bude vrtat až do 80 metrů. Nakonec stačilo o 20 metrů méně, tak předpokládám, že to bude v konečné ceně zohledněno,“ věří.
Hloubkový vrt provedla společnost Stavební geologie-geoprůzkum České Budějovice.
Vrtná souprava na krásnodvorském koupališti. Foto: František Kuna

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video