Radnice chystá kurzy sebeobrany pro ženy a dívky

Veronika Salášková 2014-03-14 00:08:00

Žatec – Obyvatelé a zejména obyvatelky Žatce by se do budoucna měli ve městě cítit bezpečněji. Postarat by se o to měla sebeobrana pro ženy a dívky. Ta je jedním z projektů akčního plánu prevence kriminality na letošní rok.

Ten vznikl jako společný materiál manažera prevence kriminality, městské policie, odborů města a Policie ČR. Jeho hlavními prioritami bude snaha o zvýšení bezpečí v lokalitách, kde hrozí sociální vyloučení. Plán počítá také s projekty zaměřenými na komunikaci s občany a zvýšení pocitu jejich bezpečí. Zaměřit se chce zejména na ženy a seniory. Plán obsahuje také preventivní opatření, která mají zamezovat páchání trestné činnosti na území města a ve spádových obcích. Oblasti prevence kriminality se týkají také dvě žádosti o dotaci, které byly podány na ministerstvo vnitra.
První z nich se zabývá žádosti o státní prostředky na kurzy sebeobrany pro ženy a dívky. Další se týká víkendových pobytů sociálně znevýhodněných dětí a dětí z problematických rodin a také snahy o vybudování výslechové místnosti pro dětskou oběť či svědka. Tato speciální výslechová místnost má za úkol odbourat u dětí stres a navodit v rámci možností klidné prostředí. Vznikla by nejspíše v budově městského úřadu v ulici Obránců míru. Město zvažuje i možnost, že by místnost vybudovalo i v případě nezískání dotace.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video