Nové nápady, jak vybudovat v Podbořanech sportovní halu

Jan Vnouček 2014-03-18 09:23:00

Podbořany – Vybudování vytoužené sportovní haly v Podbořanech dostalo nový impuls. Členové výboru TJ Tatran přednesli starostovi města nápady, jak ji ve skromnější podobě postavit, aby vyšla výrazně levněji než předpokládaných 120 miliónů korun. Starostu Radka Reindla zaujala především myšlenka stavebního rozšíření stávající tělocvičny v areálu Tatranu. Dalšími diskutovanými variantami jsou přestavba nepotřebné haly Prote v kasárnách nebo rozšíření tělocvičny u základních škol.

„Líbí se mi řešení s rozšířením sokolovny v areálu Tatranu. Vyšlo by to výrazně levněji, protože kotelna, která by zvládla její vytápění, tam už je. A je tam taky veškeré zařízení a zázemí, včetně restaurace na kuželně. Tím by se vyřešil i problém, kde vzít 3 milióny na roční provoz nové haly, protože v tělocvičně se už stejně topí a svítí,“ pokyvuje hlavou Reindl. „Tahle myšlenka ještě nikdy nezazněla, ale je dobře, že se objevila včas, protože se na sokolovně letos chystáme dokončit zateplení fasády. Místo toho bychom mohli udělat studii a zadat vypracování projektu, jestli je to reálné. Pokud by se to vešlo do 20 miliónů, tak by se to dalo zrealizovat třeba už v roce 2016,“ uvažuje představitel města. Podle předběžné představy by se stávající budova tělocvičny rozšířila na prostranství směrem k silnici.
Odbor investic MěÚ Podbořany ale zkoumá i možnost využití haly Prote. „Zabili bychom dvě mouchy jednou ranou. Našli využití pro objekt, který nechceme bourat, a zároveň ušetřili peníze za novou halu. A není to daleko od Tatranu,“ doplnil podbořanský tajemník Martin Gutzer.
V současnosti není v Podbořanech žádná hala ani tělocvična, která by svými parametry vyhovovala sportům, které se ve městě hrají. Například florbalisti musí zajíždět hrát své „domácí“ zápasy do Kadaně. Podle původního záměru měla nová hala vyrůst na místě současné tribuny u fotbalového hřiště TJ Tatran.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video