Pokoje v nemocnici nabídnou větší komfort

Veronika Salášková 2014-03-20 00:16:00

Žatec – V černých číslech a mírném zisku skončilo hospodaření žatecké nemocnice za loňský rok i přes obavy a situaci panující v českém zdravotnictví. Pro tento rok se počítá s podobným výsledkem i navzdory zrušení poplatku za pobyt v nemocnici.

Městská nemocnice skončila v plusu 95 tisíc korun. „Vzhledem k ročnímu obratu přes 200 milionů korun se dá hovořit o účetní nule,“ vyjádřil se její ředitel Čestmír Novák. Vzhledem k tomu, jak se situace ve zdravotnictví vyvíjela, to považuje za slušný výsledek. „Byl by ještě lepší, ale z přebytku, který se ke konci roku nashromáždil, se nemocnice rozhodla vylepšit základní vybavení lůžkových částí,“ popsal Novák. Za více než dva miliony korun se nakoupily nové polohovací postele a lůžka, speciální matrace a v některých případech i televize a ledničky na nadstandardní pokoje. Z této částky se pořídilo také nové povlečení a oblečení.
Kvůli zrušení regulačních poplatků za pobyt v nemocnici, který za jeden den činil sto korun, by měla žatecká nemocnice letos přijít odhadem asi o tři miliony korun. Kompenzovat by jí to však podle slov Čestmíra Nováka mělo navýšení úhradové vyhlášky o pět procent oproti loňskému roku. „Rok 2014 by tak mohl být asi na stejné úrovni jako rok 2013. Vláda se také zabývá návrhem, že by stát kompenzoval nemocnicím výpadky příjmů z regulačních poplatků, “ dodal Novák.

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video