Pokoje v nemocnici nabídnou větší komfort

Veronika Salášková 2014-03-20 00:16:00

Žatec – V černých číslech a mírném zisku skončilo hospodaření žatecké nemocnice za loňský rok i přes obavy a situaci panující v českém zdravotnictví. Pro tento rok se počítá s podobným výsledkem i navzdory zrušení poplatku za pobyt v nemocnici.

Městská nemocnice skončila v plusu 95 tisíc korun. „Vzhledem k ročnímu obratu přes 200 milionů korun se dá hovořit o účetní nule,“ vyjádřil se její ředitel Čestmír Novák. Vzhledem k tomu, jak se situace ve zdravotnictví vyvíjela, to považuje za slušný výsledek. „Byl by ještě lepší, ale z přebytku, který se ke konci roku nashromáždil, se nemocnice rozhodla vylepšit základní vybavení lůžkových částí,“ popsal Novák. Za více než dva miliony korun se nakoupily nové polohovací postele a lůžka, speciální matrace a v některých případech i televize a ledničky na nadstandardní pokoje. Z této částky se pořídilo také nové povlečení a oblečení.
Kvůli zrušení regulačních poplatků za pobyt v nemocnici, který za jeden den činil sto korun, by měla žatecká nemocnice letos přijít odhadem asi o tři miliony korun. Kompenzovat by jí to však podle slov Čestmíra Nováka mělo navýšení úhradové vyhlášky o pět procent oproti loňskému roku. „Rok 2014 by tak mohl být asi na stejné úrovni jako rok 2013. Vláda se také zabývá návrhem, že by stát kompenzoval nemocnicím výpadky příjmů z regulačních poplatků, “ dodal Novák.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video