Smrt blšanského funkcionáře u soudu

Jarka Cibulková 2014-05-16 10:12:00

Obžalovaný vezl drogy za téměř sto tisíc

Louny – Již více než rok uplynul od tragické dopravní nehody na silnici R7 u Loun, při níž zahynul někdejší fotbalový funkcionář Blšan Zdeněk Kovář. Okresní soud v Lounech nyní začal rozplétat všechny důkazy. Ze zavinění střetu je stíhán devětatřicetiletý Tomáš Hrnčíř.
Tehdy 23. února jel obžalovaný z Prahy na Chomutov a na mokré a posolené silnici předjížděl kolonu vozidel. „Podle mě jsem se zařadil do svého pruhu a pak se ozvala rána,“ vypověděl obžalovaný. Podle obžaloby se ovšem jeho audi čelně střetlo s Kovářovou octávií. Audi zůstalo po střetu napříč silnice, vozidlo poškozeného skončilo až v poli. Na následky těžkých zranění Kovář na místě zemřel. Obžalovanému navíc přitížilo, že jeho automobil měl sjeté pneumatiky.
„Je mi to strašně líto, co se stalo, ponesu si to celý život. Pokud jsem vinný a nehodu jsem způsobil, pak za to ponesu trest,“ lkal obžalovaný.
V jeho výpovědi je ovšem jeden velký zádrhel. V náprsní kapse u něj v ústecké nemocnici našli pytlík s bílou krystalickou látkou. Ta byla později určena jako čistý metanfetamin, z něhož by se dalo vyrobit téměř tisíc dávek pervitinu. Obálku s drogou údajně našel ihned po nehodě metr od svého vozidla. „Myslel jsem si, že v ní jsou peníze, tak jsem ji k sobě vzal. Asi to někomu na komunikaci vypadlo,“ obhajoval se. Ovšem jak vypovídající lékař zdravotní záchranné služby, tak i znalec, který vypracoval posudek na obžalovaného, se shodli, že obžalovaný nemohl s vnitrokloubní zlomeninou bérce udělat ani pár kroků. „Vylezl jsem z auta, opřel se o dveře a pak jsem uviděl tu obálku,“ tvrdil však stále. Obdobný problém s drogami měl obžalovaný již v roce 2007, když byl odsouzen za převážení 2,5 kila marihuany.
Rodina zesnulého Zdeňka Kováře požaduje po obžalovaném náhradu škody, kterou vyčíslila na milion tři sta tisíc korun. Jednání je odročeno na začátek června, rozsudek ještě nepadne.

 

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video