Úvod   /   Zprávy   /   Kanalizace schválena

Kanalizace schválena

Jan Vnouček 2014-05-22 09:49:00

Blšany – Důležité rozhodnutí učinili blšanští zastupitelé. Na svém posledním jednání schválili vybudování tlakové kanalizace v Blšanech a vypsání soutěže na vypracování projektové dokumentace na dílo. Z ekonomických důvodů byli nuceni nerespektovat vůli většiny občanů města, kteří si v obecní anketě vybrali vybudování kanalizace gravitačního typu.

„Zadlužili bychom město na dvacet let, a to přece nejde,“ zdůvodňuje to starosta města Petr Bukáček. V rozhodování jim pomohla finanční a technická analýza, kterou si nechali vypracovat od specializované lounské firmy Patok. Ta konstatovala, že gravitační kanalizace je v Blšanech neufinancovatelná a doporučila realizovat finančně méně náročnější kanalizaci tlakového typu. „Gravitační by stála 41 miliónů, což je 124 tisíc na jednoho obyvatele. Tlaková vychází na 16, 7 miliónu. To je na jednoho obyvatele jen 41 700 korun, a to by se už dalo zvládnout,“ kalkuluje Bukáček.
V nejbližší době proto město vypíše poptávkové řízení na vyracování projektu. „Mohli bychom se dostat s cenou pod jeden milión korun,“ doufá starosta.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Kaple sv. Anny v Hlubanech o Štědrém dnu pro vás otevřena...

Pozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.

Přehrát video
Koledy v podloubí: Žatec, 4. adventní neděle 2024

Zlatá neděle 22. 12. se nesla v Žatci ve znamení zpívání koled - v podloubí u Ramon café, tradice, za kterou stojí mj. ŽOK :-)

Přehrát video