Lenka Dusilová vystoupí v synagoze

Redakce 2014-08-14 08:42:00

Zpěvačka Lenka Dusilová zavítá v září do žatecké synagogy. Akustický charitativní koncert právem oceňované umělkyně proběhne v neděli 14. září od 18 hodin. Peníze ze vstupného pak poslouží k nákupu stromků, které se vysázejí v některé ze žateckých lokalit. Akci pořádá Lucie Sivická z občanského sdružení Funky Monkey k letošnímu výročí, kdy si připomínáme 1010 let od první písemné zmínky o Žatci. 

Vstupenky v předprodeji  stojí 160 korun a zakoupit je můžete v redakci Žateckých novin ve Dvořákově ulici. „Už dlouho se mi líbí, co dělá za muziku a proto jsem oslovila právě tuto zpěvačku. Navíc synagoga je skvělým prostorem pro podobné komorní  koncerty,“ myslí si pořadatelka. Na divoké začátky Lenky Dusilové se skupinou Sluníčko si určitě vzpomenou i návštěvníci bývalého žateckého klubu Banán. Rodačka z Karlových Varů pěveckou dráhu odstartovala již coby desetiletá na folkovém festivale, kde vystoupila s básní J. Wolkera, kterou si sama zhudebnila. Ve druhé polovině devadesátých letech založila skupinu Pusa a později se vydala na sólovou dráhu. V minulosti spolupracovala například se skupinami Lucie  nebo Čechomor, získala řadu ocenění, několikrát i cenu Anděl v kategorii „Nejlepší zpěvačka“. Kromě sólových koncertů vystupuje se svojí doprovodnou kapelou Baromantika, v květnu se poprvé stala maminkou a na podzim chystá nové album.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video