Lenka Dusilová vystoupí v synagoze

Redakce 2014-08-14 08:42:00

Zpěvačka Lenka Dusilová zavítá v září do žatecké synagogy. Akustický charitativní koncert právem oceňované umělkyně proběhne v neděli 14. září od 18 hodin. Peníze ze vstupného pak poslouží k nákupu stromků, které se vysázejí v některé ze žateckých lokalit. Akci pořádá Lucie Sivická z občanského sdružení Funky Monkey k letošnímu výročí, kdy si připomínáme 1010 let od první písemné zmínky o Žatci. 

Vstupenky v předprodeji  stojí 160 korun a zakoupit je můžete v redakci Žateckých novin ve Dvořákově ulici. „Už dlouho se mi líbí, co dělá za muziku a proto jsem oslovila právě tuto zpěvačku. Navíc synagoga je skvělým prostorem pro podobné komorní  koncerty,“ myslí si pořadatelka. Na divoké začátky Lenky Dusilové se skupinou Sluníčko si určitě vzpomenou i návštěvníci bývalého žateckého klubu Banán. Rodačka z Karlových Varů pěveckou dráhu odstartovala již coby desetiletá na folkovém festivale, kde vystoupila s básní J. Wolkera, kterou si sama zhudebnila. Ve druhé polovině devadesátých letech založila skupinu Pusa a později se vydala na sólovou dráhu. V minulosti spolupracovala například se skupinami Lucie  nebo Čechomor, získala řadu ocenění, několikrát i cenu Anděl v kategorii „Nejlepší zpěvačka“. Kromě sólových koncertů vystupuje se svojí doprovodnou kapelou Baromantika, v květnu se poprvé stala maminkou a na podzim chystá nové album.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video