Kadaňské hradby ožijí Císařským dnem

Redakce 2014-08-14 08:53:00

Císařský den v Kadani bude letos zahájen v sobotu 23. srpna v 10.00 hodin na Mírovém náměstí se středověkým tržištěm. Návštěvníky Císařského dne čeká nejen tržiště plné laskomin a dobového zboží, ale především pestrý program vyplněný dobovou hudbou, vystoupením kejklířů a šermířů. Atraktivní podívanou jsou rytířská klání na koních, která se nyní konají ve Smetanových sadech. 

Letos se program ve větší míře přenese i na kadaňské hradby, kde malí i velcí návštěvníci najdou mnoho zajímavého. Slavnostní příjezd císaře Karla IV. a jeho družiny do města se slavnostní ceremonií udělení městských práv je naplánován na 14. hodinu. Kapela Navostro si pro diváky připravila překvapení, na Mírovém náměstí zahrají od 19.30 hodin. Ohňová show vypukne ve 21 hodin a celý den zakončí ceremonie a slavnostní ohňostroj. Kadaňský hrad a městské hradby nabídnou po celý den zábavné a soutěžní putování s tanečníky, divadelním vystoupením a hudebníky s názvem Sedmero rytířských ctností aneb Hradní hraní. Bohatý program pro děti i dospělé ve Smetanových sadech vyvrcholí v 17 hodin rytířským turnajem na koních.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video