Sponzoři šetří – Dočesná je v mínusu

Veronika Salášková 2014-09-01 14:31:00

Žatec – V mínusu asi dvě stě tisíc korun je zatím největší kulturní akce Žatce tradiční Dočesná. Může za to hlavně šetřivost sponzorů, ale i výdaje na zřízení další scény.

„Rádi jsme samozřejmě za jakýkoli příspěvek. Od sponzorů jsme ale letos dostali asi o dvě stě tisíc korun méně než vloni,“ zaznělo předminulou středu na tiskové konferenci rady města z úst Martina Veselého, ředitele Městského divadla v Žatci, které je každoročním pořadatelem Dočesné. Vypočítal, že například Ústecký kraj přispěl letos částkou o 50 tisíc nižší, než tomu bylo v minulých letech, stejně tak ČEZ dal o 75 tisíc méně. „Tři třicetitisícoví sponzoři z loňského roku nám letos třeba vůbec nepřispěli,“ udává Veselý další z několika příkladů šetření sponzorů. Pokud by příspěvky zůstaly ve stejné výši jako vloni, Dočesná by byla už nyní přibližně na nule. Což není tak špatný výsledek vzhledem k tomu, že se pro letošní 57. ročník náklady na ni zdvihly asi o tři sta padesát až čtyři sta tisíc korun, na něž vyjde rozšíření slavností o další scénu.

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video