Hany Greisiger se stal mistrem světa v K-1

Redakce 2014-12-01 13:50:00

Žatec – Mistrovství světa v kickboxu pořádala ve dnech 10. až 15. listopadu světová kickboxerská federace WKF v Praze ve Sparta Areně. Za Českou republiku a žatecký oddíl G-Titán byli nominováni David Nekola, David Meduna a Hany Greisiger. Poslední jmenovaný, Hany Greisiger, při-tom dosáhl na titul nejvyšší a stal se mistrem světa v K1 v nejobsazenější kategorii.

David Nekola nastoupil v kategorii K1 do 67kg, kde mu nešťastný los nalosoval tvrdého Francouze Alexe Baskima. Francouz se celý zápas výborně pohyboval a rozkopával Nekolovi levou nohu a poté ve třetím kole naskočil tvrdý zadní direkt, který Nekolu poslal do počítání a zlomil mu nos a tím žateckého bojovníka vyřadil v prvním zápase mistrovství světa. „David měl smůlu, že na tohoto Francouze narazil hned v prvním kole. Baskima vyhrál i další zápasy a stal se v této kategorii mistrem světa," zhodnotil Láďa Blail, manažer G-Titánů. Žatecký David Meduna na tom nebyl o mnoho lépe, v kategorii lowkick –81kg proti němu nastoupil Paul Versalio, taktéž bojovník z kvalitní francouzské reprezentace. Francouz byl v boxérských kombinacích přesnější a to rozhodlo, že Meduna prohrál s rozdílem několika málo bodů. V této méně obsazené kategorii dosáhl Meduna poté na pěkné třetí místo.
Obrovský úspěch české reprezentaci a G-Titánům přinesla velká žatecká naděje Hany Greisiger, který byl nominován do nejobsazenější mužské kategorie K1 –81kg. Hanymu taktéž do prvního kola přisoudil los Francouze René Dione. Francouz byl v prvním kole lepší než Hany a lehce vyhrával. V druhém kole ho začal Greisiger dotahovat a v tlaku poslal soupeře k zemi kopem do hlavy. Francouz se skácel a přitom spadl na Hanyho a poslal ho také k zemi. Greisiger se záhy zvedl a odešel do bílého rohu, Francouz zůstal ležet a byl odpočítán. Greisiger tak v prvním zápase zvítězil K.O. a postoupil do semifinále. Tam ho čekal slovenský reprezentant Tomáš Gut, který je velice nepříjemný soupeř s tzv. ocelovou bradou. „Na Hanyho tvrdé údery moc nereagoval a jel si svoje kombinace, ale i tak konečný verdikt rozhodčích zněl těsně pro českého reprezentanta. Hany vyhrál a postoupil tak do finále, kde ho měl čekat buď Holanďan, nebo Belgičan,“ komentoval průběh zápasu Blail.
Finále proběhlo o dva dny později v pátek 14. listopadu a Greisigerovým soupeřem se nakonec stal Holanďan Fernando Nogueira, který vyhrál druhou stranu pyramidy, neboť holandská škola na styl K1 je nejlepší v Evropě. Greisiger nastoupil do zápasu s obavami a se zraněními z předchozích zápasů. Hned v prvním kole se ale ukázalo, že obavy byly zbytečné, neboť po několika kombinacích Greisiger Noguieru tvrdě natrefoval a přetáhl diktát zápasu na svoji stranu. První kolo vyhrál na body, ve druhém kole dokonce poslal direktem Holanďana k zemi. „Noguiera byl počítán, ale bohužel se zvedl a zápas pokračoval. Třetí kolo bylo již pod vedením Greisigera, který kolem Holanďana lehce kroužil a tvrdě ho trefoval,“ popsal Láďa Blail. Zápas tak skončil jednoznačně ve prospěch českého reprezentanta 3:0. Hany Greisiger se stal Mistrem světa v K1 do 81kg. Pro českou reprezentaci a město Žatec tak získal obrovský úspěch – Titul světového šampiona. „Tímto klub G-Titán děkuje za finanční podporu, která nebyla zbytečná, Ústeckému kraji a městu Žatec,“ dodal Blail.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video