Hamousová se vrací do křesla starostky

Veronika Salášková 2015-01-20 14:29:00

Žatec – Pouhých 62 dní strávili ve funkci starosta Aleš Jelínek a místostarosta Miroslav Jan Šramota. Na jednání zastupitelstva ve čtvrtek 15. ledna byli spolu se zbývajícími třemi členy rady odvoláni. Stalo se tak díky hlasu Milana Pipala (KSČM), který se přidal k deseti opozičním zastupitelům. Starostkou Žatce byla poté opět zvolena senátorka Zdeňka Hamousová. Místostarostou se stal ředitel Chrámu chmele a piva Jaroslav Špička. Další členové nové rady zatím zvoleni nebyli.

Zasedání zastupitelstva ve čtvrtek 15. ledna trvalo rekordních 6 a půl hodiny. Začalo v 17 hodin a skončilo několik minut po půl dvanácté v noci. Došlo během něj ke změně na vedoucích postech města. I na toto jednání zastupitelstva dorazil značný počet obyvatel města. Stejně jako na předchozích dvou zasedáních měli problém se do sálu vejít, místa k sezení se rozhodně nedostala na všechny. Zvýšenému zájmu ze strany veřejnosti se jednání zastupitelstva začala těšit po ustavujícím zastupitelstvu po komunálních volbách v polovině listopadu. Na něm koalice KSČM, ČSSD a dvou zástupců Strany svobodných občanů zvolila do čela města starostu Aleše Jelínka, jenž ve volbách kandidoval jako člen Svobodných. Místostarostou se stal Miroslav Šramota, volební jednička a předseda žatecké ČSSD. Spojení silně pravicové strany Svobodných s komunisty a z něj vyplývající povolební uspořádání Žatce, vyvolalo ve městě řadu protestů. Prvním z nich byla demonstrace na náměstí Svobody 17. listopadu a petice za odstoupení Aleše Jelínka z funkce starosty města. Text petice také požadoval, aby se do čela města vrátila dosavadní starostka Zdeňka Hamousová. Ta získala ve volbách nejvyšší počet preferenčních hlasů ze všech – 1595 a její uskupení Volba pro město (VPM) v nich zvítězilo. Řada občanů dorazila proti novému vedení protestovat také přímo na dvě jednání zastupitelstva, která se konala v prosinci.

Pokud chcete vědět více, kupte si dnešní vydání Žateckých novin

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video