Žatec bude mít dva místostarosty

Veronika Salášková 2015-01-27 14:21:00

Žatec – K dohodě, zdá se, dospěly na konci minulého týdne týmy vyjednávačů za nové uspořádání žatecké radnice. Počet radních by se měl opět navýšit na sedm, jako tomu bylo v předchozích letech. Čtyři místa z nich včetně starostky a místostarosty obsadí zástupci pravicových uskupení. Tři místa v radě připadnou levici, jedním z nich bude nově vytvořený post druhého místostarosty. Navržen je na něj komunista Karel Krčmárik.

Na mimořádném jednání zastupitelstva ve čtvrtek 15. ledna došlo k odvolání starosty Aleše Jelínka, místostarosty Miroslava Jana Šramoty a radních Tomáše Petříčka, Jany Novákové a Karla Krčmárika. Umožnil to hlas komunisty Milana Pipala, který se přidal k deseti zastupitelům z Volby pro město, Unie pro sport a zdraví a SNK – ED. Po více než dvouhodinovém vyjednávání zástupců všech zvolených uskupení za zavřenými dveřmi byla do funkce starostky zvolena Zdeňka Hamousová (Volba pro město), která město vedla po předchozí čtyři roky. Místostarostou se stal Jaroslav Špička rovněž z Volby pro město. Další členové rady již na jednání zastupitelstva zvoleni nebyli. V úterý 20. ledna se proto uskutečnila schůzka zástupců stran, kteří se měli pokusit najít shodu pro složení městské rady. Napoprvé k ní ovšem nedošli, setkání se proto ve čtvrtek 22. ledna opakovalo. „Na dalším jednání ve čtvrtek jsme se domluvili. Vzájemně budeme respektovat konkrétní osoby navrhované stranami či uskupeními, rada by měla být sedmičlenná,“ popsala dohodu starostka Zdeňka Hamousová. Levice čili strany ČSSD a KSČM v ní budou mít tři místa, na něž si samy navrhnou své radní. Jedno z nich bude patřit neuvolněnému místostarostovi, jehož post bude nově vytvořen. Navrženým na tuto funkci je Karel Krčmárik (KSČM).

Více informací se dočtete v novém vydání Žateckých novin, které vyšlo dnes 27. ledna

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video