Pravý břeh řeky po revitalizaci prokoukne

Veronika Salášková 2015-02-23 13:11:00

Žatec – Pravý břeh řeky Ohře by měl během letošního jara dostat novou podobu. Jakmile klimatické podmínky dovolí, budou pokračovat práce na jeho tzv. revitalizaci.

V první polovině loňského roku se uskutečnila první etapa tohoto projektu. Dokončena byla v létě a spočívala v položení nového asfaltového povrchu na cestách podél řeky. Nyní na tyto opravy mají navázat další etapy. Druhá začíná v lokalitě u fotbalového hřiště Slavoje Žatec a končí napojením na již hotovou část u jezu v lokalitě TJ Sever. V jejím rámci také mezi hřištěm a zimovištěm vodního ptactva vznikne parkoviště pro automobily. Úpravy se dočká také plocha samotného zimoviště. Poslední třetí etapa pak začíná v místě napojení na Husitské náměstí a pokračuje uličkou U Oharky směrem na Okurkové náměstí. „Na této etapě již byly položeny obrubníky a nová konstrukční vrstva. Dále začala být pokládána historická dlažba, ale práce musely být přerušeny z klimatických důvodů,“ sdělil místostarosta Jaroslav Špička.
Práce na stavbě by měly být zahájeny v březnu 2015 v závislosti na klimatických podmínkách a celá stavba by měla být dokončena do konce dubna 2015. In-line bruslaři a cyklisté si poté budou moci vychutnat jízdu po novém asfaltovém koberci, který spolu s cyklostezkou Ohře vytvoří podél řeky okruh. Cílem projektu je, aby u řeky vznikla příjemná zóna jak pro sportovce, tak i pro procházky a relaxaci obyvatel města.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video