Vedoucí směny v Koitu kradl žárovky

Jarka Cibulková 2015-06-03 15:17:00

Louny, Žatec – Osmnáct set devadesát kusů xenonových žárovek ze žatecké firmy KOITO měl odcizit a následně prodat její směnový vedoucí. Spolu se čtyřmi spoluobžalovanými nyní čelí před Okresním soudem v Lounech trestnímu stíhání. Poškozená společnost požaduje uhradit vzniklou škodu ve výši 576 500 Kč.

Většina obžalovaných svou vinu, i když částečně, přiznala. Hlavní obžalovaný nesouhlasil s počtem odcizených kusů. „Jsem ochoten přiznat 650 žárovek za částku 175 450 korun, kterou ihned uhradím. Vždycky bylo známo, že se ve fabrice krade,“ vypovídal bývalý zaměstnanec. „Mistři vraceli vždy pět, deset, patnáct žárovek na platíčkách, nikdo to neevidoval, tak jsem si jich vždycky pár vzal, přesypal do igelitky a odnesl do auta,“ popisoval.
Další čtyři spoluobžalovaní jsou stíháni za podílnictví, jelikož od směnového vedoucího žárovky kupovali a dále prodávali přes internetové portály. Na jedné žárovce tak vydělali třeba i sto korun.
Zajímavý byl výslech prvního z obžalovaných, který si prodejem žárovek chtěl vydělat pár korun k podpoře.
Jeho výpověď a mnohem víc se dočtete v Žateckých novinách

 

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video