Žatec (str, sal) Loupež jako z amerického filmu se na benzinové čerpací stanici v Žatci odehrála letos v březnu. Maskovaný zloděj na obsluhu mířil pistolí a požadoval peníze. Policistům se ho v minulých dnech podařilo zadržet. Pachatel pochází z Podbořanska, nyní se i se svým komplicem nachází ve vazbě.
K přepadení čerpací stanice došlo 10. března tohoto roku. Do prostoru prodejny vstoupil pachatel maskovaný černou kuklou na obličeji. Na obsluhu namířil pistoli a požadoval peníze. Když mu byla vydána finanční hotovost, řekl si ještě o karton cigaret. Poté z místa utekl směrem na Staňkovice. V minulých dnech se kriminalistům podařilo pachatele dopadnout. Jedná se o muže (77. ročník) z Podbořanska. Na místo loupeže ho přivezl osobním motorovým vozidlem jeho komplic (92. ročník) po společné domluvě. Po vykonané loupeži nasedl k spolupachateli zpět do auta a společně pak odjeli. „Oba aktéři, již dříve trestaní, byli z uvedeného skutku obviněni a nyní se nacházejí ve vazbě. Případ dále vyšetřují plzeňští kriminalisté, neboť obvinění, ještě s dalším komplicem, páchali obdobnou trestnou činnost i v jejich regionu,“ sdělila mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.
Napsal(a): Veronika Salášková
Iša Barák hraje každou neděli při mši v kostele na varhany a doprovází zpěv chrámového sboru, když písně sami nacvičí (s varhaníkem mívají jen generálky). Video je z poutní mši 29. 6. 2025.
Přehrát videoPozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.
Přehrát video