Překupníci žárovek z Koita trestu neujdou

Jarka Cibulková 2015-07-21 14:21:00

Louny, Žatec – K druhému jednání usedla před trestní senát Okresního soudu v Lounech pětice obžalovaných z krádeže a následného prodeje xenonových žárovek ze společnosti Czech Koito  u Žatce. Osmnáct set devadesát kusů xenonových žárovek měl ze žatecké firmy podle obžaloby odcizit a následně prodat její směnový vedoucí. Ostatní obžalovaní pak žárovky prodávali dalším osobám. Poškozená společnost požaduje uhradit vzniklou škodu ve výši 576 500 korun.

Hlavní aktér se svému bývalému zaměstnavateli omluvil dopisem a na účet firmy uhradil 174 tisíc korun, což potvrdil i zástupce společnosti, který u soudu svědčil. Soudce poté vyslechl další svědky, některé z nich jeden z obžalovaných, a také bývalý zaměstnanec Koita nařkl, že mu měli také nabízet žárovky.
„Znám oba obžalované z práce, žárovky jsem nenabízel. Nevím, kde to obžalovaný vzal, nehádali jsme se, o pomstu nejde,“ vypověděl svědek.

Celý článek najdete v tištěném vydání Žateckých novin

 

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video