Děti tráví léto na příměstském táboře

Alla Želinská 2015-07-23 10:55:00

Podbořany – Dům děti a mládeže v Podbořanech nabízí zábavný a poučný program každý všední den pro kluky a holky, kteří zůstali o prázdninách ve městě.  Navíc od 20. července se rozeběhly týdenní příměstské tábory, celkem budou tři.

Skupinka dětí, jako například i kluci na snímku, dochází do DDM každý všední den už v osm hodin ráno, aby si užili hry a soutěže venku, dokud ještě nepálí slunce, pak se přemístí dovnitř budovy, kde hrají počítačové a společenské hry. V pátek to byl nejprve kvíz na zahradě domu dětí, kde chlapci luštili záludné otázky, např. zda je užitečné slunéčko sedmitečné a zda musí mít vždy nutně sedm teček. Od pondělí už se účastní družebního tábora.
Právě příměstský družební tábor se koná v těchto dnech jako první. Je pro místní a německé děti z družebního města Podbořan – Edorfu. Družební tábor dům dětí pořádá ve spoluprácí s Městským úřadem v Podbořanech a ZŠ T. G. Masaryka již několik let. Tábor s každodenním programem od 8 do 17 hodin je pro děti zdarma. Děti se na něj vždy moc těší. Už dopředu se kapacita rychle naplnila a bylo přihlášeno 35 dětí. Přes dvě desítky dětí z Německa jsou ubytovány kousíček od DDM, v domově mládeže SOŠ Podbořany. Hned v pondělí mladí táborníci spolu s vedoucími navštívili místní hasiče, podbořanskou radnici, kde je přivítali zástupci města, a nakonec koupaliště, tolik vítané v těchto horkých dnech. V úterý vyrazili na Chmelištnou za koňmi, ve středu do zábavného areálu Fantasy Golf v Plasech a zase na koupaliště. Dnes, ve čtvrtek, účastníci tábora mají v plánu výlet do vědeckého centra Techmánie v Plzni. Zítra je čas loučení -bude  táborák s opékáním špekáčků, táborová pouť, soutěže, vyhodnocení.
Už v pondělí 27. července začne další ze dvou týdenních příměstských táborů, teď už jen pro místní děti s každodenním programem od 8 do 16 hodin.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video