Soud s exstarostou se komplikuje

Jarka Cibulková 2015-08-05 14:04:00

Louny, Bitozeves – Již v květnu se schylovala k vynesení rozsudku nad bývalým starostou Bitozevse Václavem Šístkem, nyní je vše zcela jinak. Současné zastupitelstvo, které při minulém líčení bylo většinově vyslechnuto, odvolalo právního zástupce obce. Státní zástupce navrhl, aby soud určil Bítozevsi nezávislého zástupce. Jednání bylo odročeno na druhou polovinu října, aby se celá záležitost mohla vyřešit.

Obžaloba viní exstarostu Václava Šístka a stavebníka Jaroslava Solčanského z předražené výstavby Obecního kulturního střediska. Zástupce firmy Betet měl v úmyslu obohatit firmu vydat obci duplicitně faktury, ačkoliv byl materiál obcí již zakoupen. Exstarosta je stíhán z porušení povinnosti při správě cizího majetku, jelikož tyto faktury proplatil. Oba se shodně vyjádřili již na začátku stíhání, že se necítí vinni a že postupovali s tím, aby obec ještě navíc ušetřila, protože si práce dělali i svépomocí.

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video