Žatec – V sobotní podvečer 31. října obsadily náměstí Svobody čarodějnice, duchové, zombíci a nejrůznější další strašidla. Pod jejich maskami se skrývali jak děti, tak i dospělí, kteří se přišli zúčastnit halloweenského průvodu. Ten tradičně uspořádalo sdružení Učitelé pro Žatec. Po čtvrt na šest se velký dav lidí vydal na pochod směrem k letnímu kinu. V čele průvodu pochodovaly mažoretky ze žatecké ZUŠ. Krásné sobotní počasí přilákalo velké množství účastníků, takže letní kino praskalo ve švech. Malí i velcí si užili ohňovou show.
Poté se řada z nich vydala ještě do nedalekého Chrámu chmele a piva, který si pro ně připravil speciální prohlídky. Maják ozařovaly svíčky, za to v bludišti z chmelových žoků panovala černočerná tma, v níž se schovávala nejrůznější postavy jako vystřižené z hororu včetně řezníka s krvavou zástěrou a motorovou pilou. Nechyběl ani strýček Fester ze známé Addamsovy rodiny. Po strašidelné cestě doprovázené děsivou hudbou si mohly děti zatancovat v infocentru Chrámu a posilnit se zde u stánku s občerstvením na cestu domů.
Více fotek najdete zde
Napsal(a): Veronika Salášková
Pozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.
Přehrát videoZlatá neděle 22. 12. se nesla v Žatci ve znamení zpívání koled - v podloubí u Ramon café, tradice, za kterou stojí mj. ŽOK :-)
Přehrát video