Šikulení v mateřském centru

Redakce 2011-09-11 00:00:00

Rakovník – Víte co je to scrapbook? Scrap znamená anglicky odstřižek, book knihu, a dohromady z toho mohou vzniknout krásná fotoalba, záložky na knihy a další věci. Přesvědčily se o tom nejen maminky a nejen z Rakovníka na letošním Letním šikulení v mateřském centru Paleček.

„U nás je to technika, která teprve začíná, ale v Evropě i Americe je už hodně rozšířená,“ vysvětluje lektorka Sylva Šporková, která se scrapbookingu   věnuje již několik let.  „Vyrábíme nejen alba, ale i záložky a přáníčka, budeme dělat notýsky, krabičky, dózy, vše co člověka napadne,“ dodává. Scrapbooking je tvoření, které když někoho chytí, tak tomu propadne, nakupuje a schraňuje a zjistí, že toho má plný byt,” říká lektorka. „Hrozně mě to baví,“ potvrzuje její slova jedna z účastnic kurzu Šárka Giotto.  Čtrnáctidenní tvořivá dílna pro dospělé navazuje na cyklus letních tvořivých dílen. „Letos probíhá již třetím rokem,” říká Jana Učíková z mateřského centra Paleček v Rakovníku, „ poprvé jako vzdělávací akce pro dospělé. Získali jsme grant prostřednictvím o.p.s. Rakovnicko ze  SZIF, státního zemědělského intervenčního fondu.“ Vyhlášenou akci navštěvují ženy nejenom z Rakovníka, ale i širokého okolí a program je opravdu pestrý – učí se tu celý soubor různých kreativních řemesel od keramiky přes výrobu šperků a korálků až po patchwork. „Spoustu maminek některé techniky natolik zaujaly, že si tu nakoupily materiály a chtějí se tomu dál věnovat,“ prozrazuje Jana Učíková.  Nejoblíbenější je podle ní v současné době moderní výroba šperků z polymerových hmot.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video