Šikulení v mateřském centru

Redakce 2011-09-11 00:00:00

Rakovník – Víte co je to scrapbook? Scrap znamená anglicky odstřižek, book knihu, a dohromady z toho mohou vzniknout krásná fotoalba, záložky na knihy a další věci. Přesvědčily se o tom nejen maminky a nejen z Rakovníka na letošním Letním šikulení v mateřském centru Paleček.

„U nás je to technika, která teprve začíná, ale v Evropě i Americe je už hodně rozšířená,“ vysvětluje lektorka Sylva Šporková, která se scrapbookingu   věnuje již několik let.  „Vyrábíme nejen alba, ale i záložky a přáníčka, budeme dělat notýsky, krabičky, dózy, vše co člověka napadne,“ dodává. Scrapbooking je tvoření, které když někoho chytí, tak tomu propadne, nakupuje a schraňuje a zjistí, že toho má plný byt,” říká lektorka. „Hrozně mě to baví,“ potvrzuje její slova jedna z účastnic kurzu Šárka Giotto.  Čtrnáctidenní tvořivá dílna pro dospělé navazuje na cyklus letních tvořivých dílen. „Letos probíhá již třetím rokem,” říká Jana Učíková z mateřského centra Paleček v Rakovníku, „ poprvé jako vzdělávací akce pro dospělé. Získali jsme grant prostřednictvím o.p.s. Rakovnicko ze  SZIF, státního zemědělského intervenčního fondu.“ Vyhlášenou akci navštěvují ženy nejenom z Rakovníka, ale i širokého okolí a program je opravdu pestrý – učí se tu celý soubor různých kreativních řemesel od keramiky přes výrobu šperků a korálků až po patchwork. „Spoustu maminek některé techniky natolik zaujaly, že si tu nakoupily materiály a chtějí se tomu dál věnovat,“ prozrazuje Jana Učíková.  Nejoblíbenější je podle ní v současné době moderní výroba šperků z polymerových hmot.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video