Sexuolog Radim Uzel vypovídal u lounského soudu

Jarka Cibulková 2016-03-30 12:38:00

Louny – Téměř dvouhodinové byly výslechy znalců z oboru gynekologie u Okresního soudu v Lounech. Svědčili v případu zanedbání péče gynekologa z Podbořanska, na jehož následky zemřela 42letá pacientka. Doktor Radim Uzel vypracovával tři znalecké posudky.

„Vyšetření nebyla kompletní, zanedbal svou péči. Na druhou stranu byla do jisté míry spoluvinná i poškozená, která odmítala vyšetření a neužívala předepsanou antikoncepci,“ vypověděl známý sexuolog. Zároveň také podotknul, že se v dnešní době setkal s raritou. Ručně psanou lékařskou dokumentaci se záznamy značně nečitelnými. Státní zástupce připomněl, že právě ručně psaná dokumentace je další problém. Gynekolog je žalován také z toho, že dopisoval podpisy sestry do zdravotní dokumentace. Policii ji poskytl až po několika měsících.
Odbornice z gynekologie a porodnictví poznamenala, že v poslední době nepravidelná krvácení znamenala začínající karcinom. Vrchol onemocnění byl poté enormně rychlý, matka dvou dětí zemřela po jedenácti měsících, co rakovina prorostla do močových cest a zkolabovala jí ledvina.
Soudkyně odročila jednání na začátek května a polovinu června, budou slyšeni další svědci a znalci.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video