Přestřižená páska konečně otevřela mosty u Zálužic

Veronika Salášková 2011-09-14 00:01:00

Zálužice – Po zkušebním provozu byly zrekonstruované mosty u obce Zálužice, které vedou přes Ohři a říčku Blšanku, konečně slavnostně předány motoristické veřejnosti. Náklady na jejich opravu odlehčily krajské pokladničce přibližně o 40 milionů korun. Oba propojené mosty se dočkaly kompletní opravy, kterou vzhledem ke svému špatnému technickému stavu potřebovaly. 

Tou byly nové izolace, konstrukce úložných prahů a jejich dobetonování. Vyměněna byla také ložiska a vystavěna nová železobetonová deska mostovky. Kromě řady dalších prací byla zesílena táhla oblouků uhlíkovými lamelami. Komunikace přes oba mosty byla doplněna o bezpečnější svodidla a dočkala se nového živičného povrchu a vodorovného dopravního značení. Objízdná trasa po dobu jeho opravy vedla přes Stekník, Hradiště, Selibice a Rybňany.
Po zkušebním provozu byly oba mosty přestřižením pásky slavnostně předány minulé pondělí 5. září motoristické veřejnosti, čímž byla oficiálně ukončena investiční akce trvající od května 2010.
Most měl být původně dokončen už v prosinci loňského roku, pak se ale rekonstrukce z důvodů řešení změn oproti projektové dokumentaci protáhla a termín dokončení prací se posunul až na letošní květen. Mosty přes Ohři a Blšanku, které na sebe navazují, byly postaveny v roce 1934.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video