Cestu z města razili číšníci

Alla Želinská 2016-06-02 11:55:00

Blšany – V sobotu vyjeli na Cestu z města číšníci a číšnice. Z Blšan přes Stachov, Soběchleby, Siřem… Posledním místem zastávky byla Poutní kaple sv. Anny v Čárce, kde byla možnost seznámit se s životem a dílem Franze Kafky, kam známý spisovatel chodil na procházky, a proběhla tam i vzpomínka na společnou kamarádku, která odešla do indiánského a vodnického nebe.

Celý den vládla úžasná atmosféra a krásné počasí, i přestože v některých místech republiky byly bouřky, číšníkům bylo přáno, aby toho objeli hodně, neboť v sobotu řádili falešní číšníci!
Titul nejkrásnější číšník získal malý Jáchym ze Stachova, číšnice – Deniska Kulhajová z Podbořan a jako nejhezčí bylo uznáno kolo Františka Šandy z Podbořan.
„Poděkování za podporu patří všem zúčastněným, mojí rodině, Lence a Romanovi Eisenhammerovým, Davidovi Herblichovi a speciálně Drahušce Gramskopfové, která celou cestu se svým doprovodným vozidlem držela číšníky v kondici. Závěrem si zahrála i na paní Douchovou, a do kasičky na opravu kaple přispěla prodejem knih, které zachránila při likvidaci městské knihovny v Blšanech. Poděkování patří i městu Blšany za podporu,“ řekla pořadatelka Radka Fišerová ze Spolku sv. Václava, patrona české země.

Komentáře

Nabídky práce

SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ - LOUNY

Jsme fandové digitálního účetnictví, umělé inteligence a moderních technologií a do naší lounské kanceláře hledáme novou posilu pro stálou nebo nárazovou spolupráci externí nebo interní formou. Předchozí zkušenost s účetnictvím je nutná, moderní technologie zaškolíme a zvládneme společně. Požadujeme ochotu učit se novým věcem, pozitivní, zodpovědný a aktivní přístup.
Tel.: 777197823
E-mail: info@arelas.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video