Cestu z města razili číšníci

Alla Želinská 2016-06-02 11:55:00

Blšany – V sobotu vyjeli na Cestu z města číšníci a číšnice. Z Blšan přes Stachov, Soběchleby, Siřem… Posledním místem zastávky byla Poutní kaple sv. Anny v Čárce, kde byla možnost seznámit se s životem a dílem Franze Kafky, kam známý spisovatel chodil na procházky, a proběhla tam i vzpomínka na společnou kamarádku, která odešla do indiánského a vodnického nebe.

Celý den vládla úžasná atmosféra a krásné počasí, i přestože v některých místech republiky byly bouřky, číšníkům bylo přáno, aby toho objeli hodně, neboť v sobotu řádili falešní číšníci!
Titul nejkrásnější číšník získal malý Jáchym ze Stachova, číšnice – Deniska Kulhajová z Podbořan a jako nejhezčí bylo uznáno kolo Františka Šandy z Podbořan.
„Poděkování za podporu patří všem zúčastněným, mojí rodině, Lence a Romanovi Eisenhammerovým, Davidovi Herblichovi a speciálně Drahušce Gramskopfové, která celou cestu se svým doprovodným vozidlem držela číšníky v kondici. Závěrem si zahrála i na paní Douchovou, a do kasičky na opravu kaple přispěla prodejem knih, které zachránila při likvidaci městské knihovny v Blšanech. Poděkování patří i městu Blšany za podporu,“ řekla pořadatelka Radka Fišerová ze Spolku sv. Václava, patrona české země.

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video