Za prodej chmelnic pod cenou potvrzena starostovi podmínka

Jarka Cibulková 2016-06-08 10:13:00

Louny – Okresní soud v Lounech minulý týden vynesl rozsudek nad starostou Blšan u Podbořan Petrem Bukáčkem (64). Je obžalován z toho, že jako starosta města měl v dubnu 2012 podepsat smlouvu na prodej chmelnic, opakovaný záměr prodeje nebyl řádně vyvěšen na úřední desce, zastupitelé prodej nechválili a navíc prodejní cena měla být vyšší o 220 tisíc korun.

Již loni v červenci mu určil prvoinstanční soud trest v podobě podmínky na jeden rok s odkladem na dva roky a zákazem činnosti. Obžalovaný se proti rozsudku odvolal ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem, ten vrátil věc do Loun k došetření a doplnění dokazování. Soudkyně rozhodla o vypracování dodatku ke znaleckému po-sudku, který měl určit rozdíl mezi cenami pozemků. Dodatek škodu snížil z původních 220 tisíc korun na necelých 117 tisíc. A s tím se ztotožnila i samosoudkyně, která Petru Bukáčkovi potvrdila jednoroční podmíněný trest se zkušební dobou na dva roky. Zároveň starostovi uložila zákaz činnosti ve veřejné správě. „Domnívám se, že jsem nespáchal trestný čin, a proto jsem kandidoval před dvěma lety znovu do zastupitelstva, lidé mi důvěřují, zvolili mě znovu na post starosty města,“ řekl před vynesením rozsudku starosta Blšan Bukáček. Jak státní zástupkyně, tak obžalovaný si ponechali lhůty, je velmi pravděpodobné, že se obžalovaný proti rozsudku znovu odvolá.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video