Vydejte se Krajinou Zdeňka Sýkory

Redakce 2016-06-12 08:21:00

Louny (ms) Galerie města Loun hostí od pondělí novou expozici. Výstava nese jméno Krajinou Zdeňka Sýkory a představí práce dvou desítek účastníků sympozia Malování v Počedělicích, které proběhlo minulý rok. Vernisáž je naplánována od 18 hodin a výstavu můžete navštívit až do 20. července.

Žáci, přátelé a obdivovatelé malířského díla Zdeňka Sýkory se vloni již podruhé nechali inspirovat místy v okolí Loun, která na svých plátnech zachytil i on sám. Sympozia se zúčastnili nejen ti, kteří navazují na osobní zkušenost s malováním v krajině pod Sýkorovým vedením, ale také mladší umělci, kteří Zdeňka Sýkoru sice osobně nepoznali, ale stejně jako on rádi malují v přírodě. Malířské zkušenosti zde sbírali například i děti účastníků, studenti lounského gymnázia Lukáš Turner a Vendula Zrůstová nebo studentka z Plzně Eliška Daňková. Nově se v loňském ročníku zapojili fotografové.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video