Ministr Andrej Babiš besedoval s lékaři

Redakce 2016-06-14 13:13:00

Žatec, Postoloprty (lus, sal) Ministr financí a současný předseda politického hnutí ANO navštívil v pátek Louny a Žatec. Na jeho cestě Ústeckým krajem ho doprovázeli ministr životního prostředí Richard Brabec, kandidát na hejtmana Petr Urbánek, krajský předseda Jan Richter, a také Pavel Růžička a Milan Rychtařík z předsednictva oblastní organizace ANO Louny.

První zastávka ministra Babiše vedla do společnosti KB Blok v Postoloprtech, kde si prohlédl výrobu. Živě se zajímal o technologii výroby a hovořil s jednatelem společnosti Josefem Brabcem o situaci ve stavebnictví. A. Babiš poté diskutoval s managementem společnosti o aktuální situaci v koalici i sociálních otázkách. Debata vedla také k problémům s obsazováním pracovních pozic ve firmách, které potřebují zaměstnance vyučené v oboru. Spolu se zástupcem tamní radnice P. Růžičkou přítomní debatovali také o situaci v Postoloprtech, které jsou tzv. vyloučenou lokalitou.
Cesta Andreje Babiše po hodině pokračovala do nemocnice v Žatci, kam dorazil na desátou. Zdržel se zde přesně hodinu. Během ní si on i jeho doprovod prohlédli oddělení chirurgie a interny.
Provedla je zde starostka a senátorka Zdeňka Hamousová, místostarosta Jaroslav Špička, primář chirurgie Jiří Němec a primáři zbývajících oddělení, stejně jako lékaři a sestry.
Ministr Babiš diskutoval se zdravotníky již během prohlídky chirurgie, poté se však rozproudila beseda v místnosti u primáře interny Jiřího Krále. Ministr Babiš se zajímal o problémy žatecké nemocnice, ptal se např., zda mají jednotlivá oddělení problémy se stavem personálu. Lékaři a sestry ho informovali také o situaci okolo záchranné služby, kdy v Žatci jezdí pouze posádka bez lékaře, čímž dochází k většímu vytížení chirurgie, interny a často i dětského oddělení. Hovořilo se také o financování zdravotnického sektoru. Ministr Babiš řekl, že peněz ve zdravotnictví je dostatek, problém je však s jejich přerozdělením a kritizoval ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka. Ministři se poté vydali dále na cestu. Čekala je návštěva nemocnice v Kadani, Střední gastronomické školy a pak firmy Eaton v Chomutově a domova důchodců v Teplicích.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video