Úvod   /   Zprávy   /   Kam vyrazit za kulturou

Kam vyrazit za kulturou

Redakce 2016-06-17 10:12:00

Žatecko PÁTEK 17. ČERVNA SYNAGOGA ŽATEC (20:00) DEMOLICE SYNAGOGY. Audiovizuální performance, kterou živě doprovodí kapely PTAKZ (electro – rap) a Frau Frankenstein und Spüllboy (electro-punk). LETNÍ KINO ŽATEC (21:30) ŽELVY NINJA 2. Město New York už zase potřebuje zachránit, a tak se ze stok vynoří čtyři zmutovaní želví kamarádi, aby znovu zastavili Trhače a jeho kumpány. Hrají: Megan Fox, Stephen Amell, Laura Linney, ad.

SOBOTA 18. ČERVNA
LETIŠTĚ „MACERKA” ŽATEC
(od 10:00) SLET LETADEL a DĚTSKÝ DEN. Kompletní program najdete na www.laazatec.cz.
MUZEUM ŽATEC
PO STOPÁCH ŘETĚZOVÉHO MOSTU. Muzejní pochod na počest 190. výročí položení základního kamene. Sraz u sloupu sv. Floriána, nám. 5. května, ve 14 h.
OBEC LIBOČANY
POCHOD VÁCLAVA HÁJKA Z LIBOČAN. 12. ročník turistické akce na počest známého rodáka. Start od 8 do 10 h před KD. Mezi 9 – 15 h k prohlídkám zpřístupněný zdejší zámek a kostel (10.00 – varhanní koncert, 10.30 – Žatecký příležitostní sbor), dále kostel v Novém Sedle.
LETNÍ KINO ŽATEC
(21:30) HLEDÁ SE DORY. Na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která se společně s Marlinem a Nemem vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii. Animovaná rodinná komedie.
MUZEUM ŽATEC
STÁLÉ EXPOZICE
NA MAYOVKY NEJEN V MÁJI. Sběratelská výstava knížek Karla Maye ze sbírky Milana Tužila, která bude doplněna figurkami indiánů od Radka Homolky.
KŘÍŽOVA VILA ŽATEC
STÁLÉ EXPOZICE
JARO A LÉTO V LIDOVÉ KULTUŘE ANEB CO NÁM ZBYLO Z TRADIC. Výstava tradic, zvyků, legend a pranostik, která přiblíží svátky svatých, pálení čarodějnic, stavění májek, letnice, senoseče a dožínky.
STARÁ PAPÍRNA ŽATEC
VÝSTAVA: DO ŘÍŠE SNŮ. Výstava obrazů Ivy Mottlové ze Žatce doplněna výtvarnými pracemi žáků ZUŠ Podbořany.
VÝSTAVA: Z DĚJIN PRŮMYSLU V ŽATCI: Stálá expozice o žateckém průmyslu. (so: 13–17:00).
GALERIE SLADOVNA ŽATEC
5. návštěva sbírky manželů Zemanových. Expozice současného umění.
VÝSTAVA: Vize rozvoje Žatce aneb na cestě do UNESCO.
VÝSTAVA: ZUŠ ŽATEC.  Přehlídka prací studentů výtvarného oboru.
NEDĚLE 19. ČERVNA
KNIHOVNA ŽATEC
(13:00) BIBLIOTOUR aneb ŠLAPEME S KNIHOVNOU.  Vydejte se na třetí trasu letošního cyklomaratónu Bibliotour a podpořte svou účastí žateckou knihovnu, odkud se ve 13 hodin vydá peloton do Kadaně.
LETNÍ KINO ŽATEC
(21:30) PODFUKÁŘI 2. Špičkoví iluzionisté ze skupiny ČTYŘI JEZDCI [Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco a Lizzy Caplan] se vracejí ve svém druhém dobrodružství, aby na svém celosvětovém turné předvedli kousky přesahující hranice lidského chápání a posunuli hranice jevištních iluzí do nových výšin. Akční komedie.
MUZEUM ŽATEC
STÁLÉ EXPOZICE
NA MAYOVKY NEJEN V MÁJI. Sběratelská výstava knížek Karla Maye ze sbírky Milana Tužila, která bude doplněna figurkami indiánů od Radka Homolky.
KŘÍŽOVA VILA ŽATEC
STÁLÉ EXPOZICE
JARO A LÉTO V LIDOVÉ KULTUŘE ANEB CO NÁM ZBYLO Z TRADIC. Výstava tradic, zvyků, legend a pranostik, která přiblíží svátky svatých, pálení čarodějnic, stavění májek, letnice, senoseče a dožínky.
GALERIE SLADOVNA ŽATEC
5. návštěva sbírky manželů Zemanových. Expozice současného umění.
VÝSTAVA: Vize rozvoje Žatce aneb na cestě do UNESCO.
VÝSTAVA: ZUŠ ŽATEC.  Přehlídka prací studentů výtvarného oboru.

Lounsko
Pátek 17. června
Divadlo J. K. Tyla Postoloprty: La Grace pluje do Postoloprt – Poutavé vyprávění a promítání o stavbě, plavbách a dobrodružstvích české repliky legendární lodi ze 17. století. Účinkují: Členové posádky v čele s Františkem Šeflem. Od 19 hod.
Klubovna Luna Louny: Jak se učit AJ přirozeným způsobem. Od 10 hod.
KD Zastávka Louny: Fénix show – závěrečné vystoupení TK Fénix Louny. Od 17 hod.
Kino Domoušice: Komedie s Ondřejem Sokolem, Petrem Nárožným, Jakubem Kohákem, Jitkou Schneiderovou ad. Od 19 hod.
Penzion Za Dubem Peruc: Přednáška Nový Zéland. Od 18 hod.
Sobota 18. června
Zámecká zahrada Postoloprty: Postoloprtský voříšek – celodenní výstava, soutěže a atraktivní ukázky výcviku psů – tanec, překážková dráha, akrobacie, psí karneval s pohádkovými bytostmi aj. i se zapojením veřejnosti včetně dětí. V doprovodném programu na malém pódiu vystoupí od 11.00 mladí hudebníci ZUŠ Postoloprty a od 13.00 duo Petr „Iggy“ Novotný – Václav Kučera. K dispozici prodejní stánky a dětské atrakce. Od 9.30 hod.
Archeologický skanzen Březno u Loun: Den dětí – medvědi Hugo a Bára, poníci, soutěže. Od 10 do 17 hod. Zdarma autobusy od Žatecké brány v 10.30 a 11.45 hod.
Městská knihovna Louny: Bibliotour – příjezd cyklistů do Loun.
Letní cvičiště Louny: Hudební beerfest: J. H. Krchovský & KRCH – OFF Band, Echt!, Tony Ducháček & Garage, Flower Cover. Od 18 hod.
Hřivice: Hřivické slavnosti u příležitosti 700 let (Lounská 13, Asterix a Obelix, Jazz Case, Funny Orchestra). Od 10 do 23 hod.
Kino Peruc: Wilsonov – Kriminální český film. Od 17.30 hod.
Neděle 19. června
Městská knihovna Postoloprty: Bibliotour aneb Šlapeme s knihovnou – vydejte se na třetí trasu letošního cyklomaratónu Bibliotour a podpořte svou účastí postoloprtskou knihovnu, která je mj. občerstvovací stanicí. Nedělní trasa (začíná v 10.00 v knihovně Louny) pokračuje do Žatce a Kadaně. Od 11 hod.
KD Smolnice: Prodloužené odpoledne s Pichlovankou. Od 14 hod.
Podbořansko
Pátek 17. června
Podbořany, Masarykovo náměstí: Logit Cup 2016 – beachvolejbalový turnaj dvanácti smíšených párů. V rámci PLS. Od 9 hod.
Kuželna Podbořany: Turnaj v kuželkách pro širokou veřejnost – každý může zkusit svůj talent a šikovnost při hře kuželek. V případě zájmu prosíme s sebou vzít obuv s bílou podrážkou. Od 14 do 18 hod.
Podbořany: Podbořanské letní slavnosti – Masarykovo náměstí a okolí, kostel Božího Spasitele (od 20 h Žihelský pěvecký sbor). Program na náměstí moderuje Karel Fiala, SPB, Schlak, Natural, Modesty & Pride, Igloo na Fčely. Od 16 hod.
Sobota 18. června
Rybník Nepomyšl: Rybářské závody dětí – pořádá Český rybářský svaz MO Podbořany. Prezentace závodníků od 6 hodin. Vyhodnocení a předání cen 11.30. Zahájení v 6.30 hod.
Podbořany, Masarykovo nám.: Logit Cup 2016 – turnaj šestnácti mužských dvojek v plážovém volejbalu. Od 8 hod.
PL Petrohrad: XXIV. Zahradní slavnost – kapela Jazz Revue Kvintet, dětská lidová muzika Notičky, Kroky Michala Davida, Tomáš Linka s kapelou Přímá linka, Naďa Urbánková s kapelou Bokomara ad. Od 10 hod.
DDM Podbořany: Den her a soutěží – Hurá na prázdniny (od 13 h). Od 10 do 16 hod.
Podbořany: Podbořanské letní slavnosti – program na náměstí moderuje Lukáš Budai, dechová hudba Béreš, JIH Band, Keks, Full Time, Michal Šindelář, Voxel, Kristina. Od půlnoci do 2 hodin do rána hraje DJ Lukáš Budai. V kostele Božího Spasitele – Divadelní ansámbl Beze Všeho (od 13 do 16 hod). Od 12 hod.
Neděle 19. června
Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Mše svatá. Od 9 hodin.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video