S vánočními úkoly si nejlépe poradili Žiželičtí

Veronika Salášková 2016-06-19 01:27:00

Tuchořice – Hry Mikroregionu Žatecko – Sranda bez plotů mají za sebou šestnáctý ročník. Konal se v sobotu 11. června na fotbalovém hřišti v Tuchořicích. Téma her znělo Šťastné a veselé a v tomto vánočním duchu se nesly i všechny soutěžní disciplíny. Nejlépe si s připravenými úkoly poradil tým Žiželic, který zvítězil a převzal putovní pohár.

Tuchořice poprvé hostily Srandu bez plotů před sedmi lety v roce 2009. Stejně jako tehdy se i letos klání družstev reprezentujících jednotlivé obce Mikroregionu Žatecko odehrálo na trávníku fotbalového hřiště. „Napadlo to zkrátka náš organizační tým,“ usmíval se Ladislav Kubiska, starosta Tuchořic, nad otázkou, kde se vzalo pro červen netradiční vánoční téma her – Šťastné a veselé. Dodává, že příprava letošního ročníku Srandy bez plotů zabrala obci asi půl roku. „První úvahy začaly v listopadu a prosinci. Realizace samotná začínala tak v polovině března,“ popisuje. Soutěže se organizátoři snažili sladit co nejvíce s tématem ročníku. „Víceméně jsme soutěže do finální podoby doladili někdy v minulém týdnu,“ prozradil starosta na sobotních hrách.
Letos se akce zúčastnilo dvanáct týmů obcí a jedno družstvo z Domova Bez zámků v Tuchořicích. Čekalo na ně šest soutěžních úkolů. Na úvod proběhla prezentace, na niž si jednotlivá družstva měla připravit nějaké vystoupení s vánoční tematikou. V druhé disciplíně museli ozdobit vánoční stromeček připravenými ozdobami. Třetí úkol prověřil jejich šikovnost při balení vánočních dárků, kdy hlavně složení papírové krabice dalo mnohým soutěžícím pořádně zabrat.
Připravené balíčky posloužily pro soutěž čtvrtou, kdy je týmy musely na saních ze dvou tyčí pronést překážkovou dráhou. Pátá disciplína jim předepsala postavit sněhuláka, ale ne z tradičního materiálu – ze sněhu, ale z dílků puzzle. Co by to bylo za české Vánoce bez kapra. Proto i na soutěžící čekal poslední úkol v podobě kádě s kapry a rybářské udice.
Nejlépe si s disciplínami poradilo družstvo Žiželic, které zvítězilo. Stříbrné medaile vy-bojovaly Libořice a bronz bralo domácí mužstvo Tuchořic. Bramborovou medaili si z her odnesl tým Libočan, páté místo Holedeč, šesté Lišany. Sedmá skončila Bitozeves, osmé Měcholupy, devátá Deštnice a desáté Staňkovice. Předposlední místo připadlo Blažimi a na posledním dvanáctém postu byl tým Nového Sedla. Speciální cenu mimo bodování získalo družstvo Domova Bez zámků.
Další ročník Srandy bez plotů budou pořádat Staňkovice, kde se před lety konal nultý ročník této akce.

Více snímků z akce najdete zde

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video