Po jedenácti letech od zřícení věže kostel ve Vidhosticích znovu ožívá

Alla Želinská 2016-06-23 10:21:00

Vidhostice – Sdružení přátel kostela sv. Martina ve Vidhosticích ve spolupráci s majitelem Černíkova dvora zvou již tuto sobotu 25. června ve 12.30 hodin na varhanní koncert, který se bude konat ve vidhostickém kostele za účasti mons. Jana Baxanta, biskupa litoměřického. Slavnostní událost se koná přesně po jedenácti letech od okamžiku, kdy se v červenci 2005 zřítila část věže tohoto kostela v obci u Vroutku, snaha o záchranu této barokní památky tak vyvrcholí jejím požehnáním. Veřejnost se také bude moci při koncertě zaposlouchat do zrestaurovaných varhan, jejichž obnova trvala deset let.    

Na varhany bude hrát Martin Moudrý, na trubku Hynek Doležal. V průběhu slavnostního koncertu bude požehnáno kostelu a bude vysvěcen nový dřevěný kříž, který František Černík st. nechal postavit na místě někdejšího, který byl zničen. „Koncert je pořádán jako oslava ukončení první části rekonstrukce, která umožní, aby se kostel stal plně funkčním. Přijďte si poslechnout klasickou varhanní hudbu, která bude znít z nově restaurovaných varhan, jejichž stáří je odhadováno na téměř 250 let,“ zve František Černík.
Po skončení slavnosti bude na Černíkově dvoře uspořádána ochutnávka některých domácích produktů a výrobků této rodinné firmy jako např. grilovaná krůta, zabíjačkový prejt, tlačenka, jablečný mošt, calvados… Některé z výrobků si návštěvníci budou moci i zakoupit.
Pokud si děti přinesou rybářský prut, mohou v rybníce chytat kapry.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video