Protidrogový vlak zanechává silný dojem

Redakce 2016-06-26 00:28:00

Podbořany, Lubenec – Revolution train, „protidrogový vlak“ křižuje naši zemi a na zastávkách na znamení do něj nastupuje mládež, která se během programu seznámí s příběhem mladých lidí, jimž drogy tragicky změnily či zničily život. Na zastávce v Karlových Varech se do vlaku podívali i žáci ze 7. třídy a vybraní žáci z 6. a 8. třídy ZŠ Lubenec, v Žatci protidrogový vlak navštívili někteří studenti nižšího gymnázia v Podbořanech. Vnitřní stěny vlaku představují útroby lidského těla a v každém vagónu je znatelně vidět destrukce těla způsobená užíváním drog. Příběh, který se během výukového programu odehrává, začíná obyčejnou cigaretou, následují alkohol, drogy, smrtelná dopravní nehoda, vyšetřování, závislost na drogách, v jednom případě vítězství v podobě úspěšné odvykací kůry, v druhém případě příběh končí nejtěžším trestem – smrtí. Návštěva „protidrogového vlaku“ ve všech zanechala silný dojem.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video