Sakura je japonská třešeň a také klub v Žatci

Iveta Drlíková 2016-08-20 01:06:00

Minulý týden jsme ve Staňkovicích zastihli Sakura karate klub Žatec. Na zdejším fotbalovém hřišti se jeho členové sešli na každoročním týdenním soustředění. Tento rok bylo spojené s karate-do klubem Nagai-Michi z Plzně v čele s Jaroslavem Netrvalem.

V našem městě má klub dlouholetou tradici, momentálně se může pochlubit třicítkou členů. „Pravidelný pohyb a pohodová parta lidí, je mi tu prostě dobře,“ říká Markéta Chalupová, která „Sakuru“ navštěvuje společně se svým osmiletým synem rok a půl. Do žateckého klubu docházejí dětí již od šesti let, naopak nejstarší člen je sedmdesátiletý. „Karate není jen o boji, je v něm i kus japonské kultury, která se vyznačuje slušným chováním, úctou k soupeři a ostatním lidem, kultivovaností pohybů a soustředěním,“ přibližuje důležitý aspekt tohoto sportu místopředseda žateckého klubu Petr Bažout.
Karate má mnoho verzí. V žateckém oddílu se věnují stylu Shokotan – ryu, který se zaměřuje především na přímé techniky a výbušnou sílu. Stejně jako u mnoha jiných bojových umění i tady se používá systém barevných pásů k označení stupně technické vyspělosti. Začít se dá opravdu v každém věku, ideální je přijít na nábor, který klub pravidelně pořádá třetí týden v září, a připojit se tak k dalším nováčkům. „Ještě nevíme, kde budeme od září cvičit, ale každopádně máme webové stránky  na adrese – www.sakurazatec.cz a jsme i na facebooku, kde případní zájemci najdou bližší informace o nás a zanedlouho také i kdy a kde bude nábor probíhat,“ slibuje Petr Bažout.
Sakura karate klub Žatec je nově i členem Shotokan Karate-do Internation Federation (SKIF), která má přes dva miliony členů ve více jak 130 zemí světa. „Přidáním se pod SKIF nese s sebou mnoho výhod. Jako nejdůležitějších bych vybral několik seminářů ročně v České republice vedené vysoce postavenými japonskými mistry a mnoho dalších seminářů po Evropě a světě. Dále konání turnajů pro děti a dospělé, jako mistrovství Evropy SKIF v Hradci Králové v květnu příštího roku. A v neposlední řadě zachování tradice a vyučování tradiční a etické hodnoty Karate-do, tak jako živoucí legenda Japonský mistr Soke Hirokazu Kanazawa,“ vysvětlil místopředseda.

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video