Chrám připravuje nová piva

Veronika Salášková 2016-10-18 13:17:00

Žatec – Milovníci piva se mohou přibližně za měsíc těšit na dvě nová piva z varny chrámového Minipivovaru U orloje. Jedním z nich bude granátová třináctka, druhým jantarová patnáctka. Obě vaří nový sládek Vítězslav Hrubý. Dalšími novinkami bude možnost okusit kompletní nabídku piv na degustačním prkýnku a nový jídelní lístek restaurace.

„Začíná se projevovat příchod dvou nových lidí – provozního Josefa Pospíšila a sládka Vítězslava Hrubého. Myslím si, že skvěle zapadli do mých vizí o fungování Chrámu a jeho doplňkové činnosti. I z rozhovorů s nimi vyplývají změny, do kterých se už nyní pomalu pouštíme,“ popisuje Ondřej Baštýř, pověřený ředitel Chrámu chmele a piva. Dodal, že se těší, až budou na čepu všechna piva, která již vařil nový sládek Vítězslav Hrubý. „Jsem rád, že se nám podařilo vyřešit období průměrného piva z našeho minipivovaru, a jsem rád, když vidím, že už se nám do restaurace zase vrací staří štamgasti a známé tváře a naše piva zase poznávají,“ říká Baštýř. Přiznává, že piva z minipivovaru projdou určitými obměnami. Vlajkové lodě minipivovaru – Žatecký Samec 11° a Chmelový ležák 12° zůstanou. Stejně jako desítka Chrámový letňák, která se čepuje, jak už její název napovídá, na jaře a v letních měsících. Na podzim a v zimě chtějí hosté zase spíše silnější piva. Jedno takové nyní minipivovar připravuje místo Chrámového tmavého. „Výtoč tmavého piva byla dlouhodobě malá, proto jsme se rozhodli ho nahradit novým pivem – třináctistupňovým polotmavým granátovým, které se uvařilo v minulém týdnu. Na čepu by mohlo být k dispozici za měsíc,“ prozrazuje Baštýř.
Pivo je spodně kvašené ze dvou druhů chmele a čtyř sladů, jež minipivovar dosud nepoužíval a které pivu dodají granátovou barvu a lehkou karamelovou příchuť. Prozatím tomuto pivu U Orloje říkají Žatecký Patriot. „Dále bychom chtěli zkusit uvařit hodně hutné, syté a hořké spodně kvašené pivo, které by mělo jantarovou barvu a stupňovitost 15. Tedy nejsilnější, jaké se kdy v našem minipivovaru uvařilo,“ představuje ho ředitel. Pivo zatím nemá jméno, vedení Chrámu přemýšlí, že by mu ho mohli dát lidé sami. Mělo by mít samozřejmě nějaký vztah k Žatci či přímo Chrámu. Podobně ke svému jménu přišlo pivo Chrámový letňák. Ten už je v současné době dopit, na jaře pak vystřídá na čepu patnáctku. „Věřím, že obě naše nová piva třináctka i patnáctka si najdou mezi lidmi oblibu,“ doufá Obdřej Baštýř. Minipivovar plánuje pokračovat i ve vaření speciálních piv – zeleného na Velikonoce, vánočního atd. Chystá se zde ale další novinka – degustační prkýnka na ochutnávku piv. Lidé tak budou mít možnost ochutnat najednou plnou nabídku pivovaru – prkýnka budou obsahovat čtyři skleničky o objemu 0,2 l. „Plánujeme také udělat nějakou akci, že bychom pro veřejnost degustaci piv na prkýnkách nabízeli v určité dny a hodiny zdarma v rámci představení našich nových piv,“ nastiňuje plány Baštýř. Restaurace U Orloje mimo nových piv plánuje také nový jídelní lístek, vesměs se na něm objeví jídla české kuchyně a předkrmy a jídla k pivu a přímo na pivu dělaná.

Komentáře

Nabídky práce

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG - ZŠ a MŠ Jesenice

Nástup od 1.12.2023, pracovní doba jeden den v týdnu. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 29.11.2023 na uvedený e-mail.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 776 193 438
WWW: https://zsjesenice.cz/
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video