Nadace přidělila granty spolkům: Díky nim opraví sochu, boží muka i křížek

Alla Želinská 2016-10-22 00:29:00

Podbořansko – Dobrá zpráva přišla v těchto dnech pro dobrovolnické spolky z Podbořanska. Nadace Občanského fóra vyhlásila a rozdělila granty na opravy památek – z regionu Podbořanska jsou tři úspěšné žádosti. Spolek Přátelé Soběchleb dostal na opravu sochy Jana Nepomuckého dvacet tisíc korun a okrašlovací spolek Budíček dvacet tisíc korun na opravu božích muk u Valova a deset tisíc na opravu křížku u Vrbičky.

Nadace Občanského fóra v rámci programu Opomíjené památky pravidelně financuje jejich opravy. I díky tomuto finančnímu příspěvku například okrašlovací spolek Budíček minulý rok opravil historický velký náhrobek u vrouteckého kostela sv. Jana Křtitele.
„Je to skvělá zpráva, a hodně nám to pomůže s dokončením obnovy sochy sv. Jana Nepomuckého, která poputuje do restaurátorské dílny,“ komentovala dobrou zprávu Dáša Břehovská z Přátel Soběchleb.
Oba schválené granty pro Budíček tvoří třetinu potřebných nákladů na opravu božích muk a křížku. Jejich stav je dost špatný. Červený pískovec, z něhož jsou vytesána boží muka u Valova, je už značně zvětralý. Odborník označil jejich stav za téměř havarijní.
„Je to velká pomoc, nicméně musíme hledat další peníze, a když se finance sejdou, oprava by proběhla v roce 2017. Pokud někomu na těchto památkách záleží, může na ně přispět na účet spolku 2500383019 /2010. Děkujeme!“ vzkázal předseda okrašlovacího spolku Budíček David Šebesta.

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video