Hlasy diváků rozhodly, jak si povede škola v Měcholupech

Veronika Salášková 2011-10-03 00:01:00

Měcholupy – Na Základní škole v Měcholupech vychovávají a vedou žáky k šetrnému hospodaření a ekologickému uvědomění a to přesně v duchu Komenského – Škola hrou. Děti si ve školní ekodomácnosti mohou samy změřit a spočítat, kolik ušetří, jestliže uvaří na úsporném sporáku oproti starému. Za tento projekt byla škola nominována na prestižní cenu.

Projekt Školní ekodomácnost běží už od listopadu 2010, škola ji vybudovala z grantu. Tato plně funkční ekologická domácnost v jedné ze tříd školy je vybavena moderním ekologicky úsporným zařízením a spotřebiči energetické třídy A+. Nechybí zde pračka, indukční vařič, lednička a vysavač. Jsou zde také měřiče spotřeby energie a žáci tak mohou sledovat všechny vstupy i reálné výstupy se zjištěním konkrétních úspor. Za touto moderní linkou je starší, kde jsou spotřebiče třídy D, takže děti si mohou porovnat, o kolik energie spolknou na stejný úkol více než úsporné spotřebiče. Součástí provozu školní ekodomácnosti je také kompletní třídění všech odpadů včetně bioodpadu.
Škola byla za tento projekt nominována do speciální kategorie v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR na ocenění „Cena Ekoenergie“ spolu s dalšími dvěma projekty. O vítězi, který získá finanční odměnu, rozhodnou lidé svými hlasy, které bylo možné posílat do 30. Září.
Školní ekodomácnost slouží nejen jako názorná pomůcka v hodinách ekologie, fyziky, v praktickém kroužku vaření, ale i jako zázemí pro činnost školního klubu. Seznámili se s ní nejen žáci školy, ale i jejich rodiče a také studenti Západočeské univerzity Plzeň, pro něž je ZŠ Měcholupy fakultní školou.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video