S kým na pouti pekly blatenské dámy?

Jan Vnouček 2011-10-13 00:00:00

Blatno – Minulou sobotu se v Blatně všem motala hlava. Michalská pouť tam totiž zatočila s nudou a povozila všechny na řetízkáči a létajících labutích. Babí léto bylo na svém vrcholu, a tak kromě dalších pouťových atrakcí mohli návštěvníci v klidu utratit přebytečné peníze u nejrůznějších stánků nebo si prohlédnout dílka jesenických fotografů pod vedením Jiřího Měchury.

„Vydařila se pouť i pouťová zábava, kam přišlo 140 platících návštěvníků a která se protáhla do časných ranních hodin. Všichni se těšíme zase na příští rok,“ ohlašovala kronikářka obce Hana Štěpánková.
Na snímku čtyřleté pekařky Natálie Kuncová a Kateřina Halámková připravují pouťové koláčky. Trochu jim v tom pomáhaly také trochu odrostlejší blatenské ženy. O sladké pečivo byl prý takový zájem, že příště jich musí napéci víc. Výtěžek z prodeje poputuje na opravu sochy Panny Marie Immaculaty.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video