Rybník se vzepřel vypuštění

Jan Vnouček 2011-10-16 00:00:00

Petrohrad – Petrohradský rybník Finger se vypustí. Jeho správce Povodí Ohře totiž přistoupí k opravě funkčních objektů hráze. Hlavním důvodem je zajištění bezpečného provozu tohoto vodního díla. V plánu je odbahnění prostoru před stavidly, zajištění jejich funkčnosti, oprava bočního bezpečnostního přelivu a také výchovný řez vzrostlých stromů a prořezání náletových dřevin na hrázi. S vyčištěním celého rybníku se z finančních důvodů nepočítá. Podle Martina Holého, vedoucího žateckého provozu Povodí Ohře, bude přesný rozsah prací stanoven až po vypuštění  vody a posouzení stavu.

„Rybník nebyl 30 let vypouštěn. V současné době probíhají práce na zajištění funkce výpustného zařízení. Po odklizení sedimentu, naplavených odpadků a dřevní hmoty bude vypuštěn do týdne,“ sdělil Holý minulý týden.
Jeho slova potvrdil i  předseda podbořanského Českého rybářského svazu Bohuslav Hanus. „Výlov měl být už tuto sobotu, ale nepodařilo se zprovoznit výpusť. Odkládá se tak na následující sobotu. Nepamatuji si, že by se někdy  vylovoval, takže jsme moc zvědaví, co tam bude,“  těší se na šupinatou úrodu. Ale nic zásadního neočekává.„Sumec se tam nevysazoval,“ směje se.
Opravu vodního díla provedou částečně zaměstnanci Povodí Ohře, částečně najaté externí subjekty. Práce by měly být dokončeny do konce března 2012.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video