Štědrý sociální systém: Na dávkách okradla stát o milion korun

Redakce 2011-10-18 01:00:00

Louny – Šestačtyřicetiletou ženu z Lounska stíhá komisař služby kriminální policie a vyšetřování z trestného činu podvodu, neboť od září roku 2000 pobírala nezákonně dávky státní sociální podpory. Ty jí byly přiznány na základě podaných žádostí. Ač byla poučena a podepsala čestné prohlášení, nesplnila zákonnou oznamovací povinnost a ve lhůtě do 8 dnů neoznámila na příslušné pracoviště rozhodné údaje, které měly vliv na výši sociálních dávek.

Při sepisování žádosti o sociální dávky nikdy neuváděla do okruhu společně posuzovaných osob svého druha, se kterým žila ve společné domácnosti. Zamlčela tedy rozhodnou skutečnost pro posouzení nároku a výše výplaty dávek státní sociální podpory. Neprávem jí tedy byl přiznán a vyplacen ve stanovené výši přídavek na dítě, sociální příplatek a dávky hmotné nouze. Celková škoda, kterou svým jednáním způsobila, byla vyčíslena na 974 127 Kč. Obviněná je vyšetřována na svobodě. Pokud soud uzná její vinu, hrozí jí vzhledem k výši škody trest odnětí svobody od dvou do osmi let.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video