Návštěvě z ministerstva se v Žatci líbilo

Markéta Chalupová 2017-08-08 11:16:00

Žatec – Náměstkyni ministryně práce a sociálních věcí Gabriele Nekolové se v Žatci líbilo. Při své červencové návštěvě si v našem městě prohlédla Domov pro seniory, Mateřské centrum Sedmikráska i restauraci U Zlatého beránka.

Návštěva Gabriely Nekolové začala v úterý 18. července v žateckém domově pro seniory, kde se setkala se starostkou Zdeňkou Hamousovou. V domově se seznámila s jeho provozem i záměry, které s ním má město do budoucna, patří mezi ně například „Centrum Šafaříkova“, či postupná přeměna pokojů na malé bytové jednotky. O tom, že se jí líbil lidský přístup zaměstnanců a péče o klienty, svědčí její komentář k návštěvě, který ještě téhož dne zveřejnila na facebooku: „Dnes jsem navštívila Domov pro seniory a Pečovatelskou službu v Žatci, který poskytuje služby 350 seniorům. A to i díky podpoře města Žatce, kraje a Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky. Smekám před vedením a děkuji řediteli Petru Antonimu nejen za prohlídku zařízení, ale také příjemný den a jeho nesmírně lidský přístup, kterým seniorům spolu se stovkou zaměstnanců zajišťuje opravdový domov. Mimochodem v jídelně domova výborně vaří, chutnalo jako od maminky.“
Po této návštěvě pokračoval program náměstkyně Gabriely Nekolové v Sedmikrásce na náměstí Svobody. Seznámila se zde s jejím provozem i s dokončovaným projektem „Školičky na náměstí“.
„Náměstkyně ministryně Michaely Marksové, Gabriela Nekolová, si u nás v Sedmikrásce se svým týmem nejprve prohlédla prostory mateřského centra, kde se právě konal II. turnus příměstského tábora. Druhá část její návštěvy se odehrávala v nové Školičce na náměstí, kde probíhají závěrečné práce, a vše se připravuje na otevření první registrované dětské skupiny v Žatci v pátek 1. září,“ popisuje průběh návštěvy vedoucí pracovnice Sedmikrásky Michaela Hradcová a dodává: „Po prohlídce se uskutečnila dvouhodinová debata o všech radostech a starostech v tomto oboru. Tato milá návštěva nás utvrdila, že ženy mají v politice smysluplné místo. Děkujeme tímto Gabriele Nekolové za velmi přínosné setkání.“ „Sedmikráska je krásné místo a jsou v něm úžasní lidé, děkuji dětem za milý dárek,“ pochválila i mateřské centrum G. Nekolová.
Po prohlídce mateřského centra si náměstkyně prohlédla Žatec z radniční věže a zajímala se o záměr města vstoupit na seznam památek UNESCO. Na závěr zavítala do restaurace U Zlatého beránka, která funguje na principu sociálního podnikání. V Žatci se tedy G. Nekolové velmi líbilo a načerpala zde jistě mnoho podnětných informací přímo v terénu.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video