Opočno – Skutečně nevšední podzimní akcí byla minulou sobotu Hubertova jízda, kterou pro příznivce koní připravila obec Opočno a ČSTV Touchovice. Na louku vedle sokolovny se od rána sjížděly přepravní vozy s koňmi s širokého okolí, aby se jich přes třicet za zvuku mysliveckých fanfár postavilo k slavnostnímu zahájení. Starosta Opočna Jaroslav Richter všechny přítomné jezdce, mezi kterými byl i čtyřnásobný vítěz Velké pardubické Václav Chaloupka, přivítal a všichni si připili na zdar jízdy přes Hořany a Touchovice. Zde také proběhlo vyhodnocení dětské soutěže o nejkrásnějšího koně.
Napsal(a): Pavel Macák
Osmého května na zámku Stekník malé i velké návštěvníky provázela princezna Adélka. Seznámila je nejen s historií zámku, ale také s několika zajímavými předměty z každodenního života.
Přehrát videoVe čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.
Přehrát video