Schváleno: město má záměr koupit kuželnu

Alla Želinská 2017-08-22 10:38:00

Podbořany – Podbořanští kuželkáři vyvolali na jaře jednání s vedením města s prosbou o vyřešení problémů s tamní kuželnou. Majitel kuželny Karel Podhola nabídl hlavní budovu v areálu Tatranu k prodeji a kuželkáři chtěli mít jistotu, že budou mít v budoucnu kde hrát. Nabídka ke koupi budovy, pozemků, kuchyně a zařízení kuželny zněla na šest milionů korun.

Vedení města se problémem zabývalo, sešlo se i s členy Sportovního klubu kuželek Podbořany, kde se probíraly například stav zařízení, budovy a také možné další využití, forma činnosti SKK Podbořany v objektu v případě koupě.
Rozhodnutí padlo na zasedání zastupitelstva města 9. srpna, kde nakonec byl schválen záměr úplatného nabytí budovy kuželny a pozemkové parcely u ní v Tyršově ulici od Karla a Ivany Podholových za kupní cenu 6 000 000 Kč. Cena podle zastupitelů odpovídá tržnímu odhadu samotné budovy, vybavení restaurace a zařízení drah atd.
Již za necelý měsíc se rozeběhnou tréninky kuželkářského oddílu dětí. „Doufáme, že nové zájemce uvidíme na tréninku oddílu dětí, který začíná 14. září od 14 hodin. Naším cílem je především udržet tento sport v našem městě a nadále pracovat s mládeží,” říká předseda kuželkářů Kamil Srkal s tím, že i proto je pro ně důležitý osud kuželny.
„Teď byl schválen záměr, o definitivním znění smlouvy budeme rozhodovat na dalším jednání zastupitelů v listopadu, zatím nelze říct, jestli platba proběhne ještě letos, nebo až příští rok,” uvedl místostarosta Karel Honzl.

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video