Ostrostřelci zabodovali s kuší

Redakce 2011-10-20 00:00:00

Rakovník – Tak jako každoročně se sešli ostrostřelci, tentokrát 7.září,  na hřbitově v Rakovníku v rámci výročí narození i úmrtí posledního setníka sboru za monarchiem (a ještě asi 10 let za 1.republiky) Vincence Petráčka. Ve svém projevu vzpomněl setník Mikeska i našeho posledního nedávno zesnulého člena Jiřího  Nováka, bývalého profesora angličtiny a hudebníka, který je naším druhým zesnulým  členem (po Láďovi Maleckém).Po položení květin jsme se všichni odebrali k  nedalekému hrobu bývalého setníka sboru (od r.1828) – váženého měšťana a majitele  lékárny na náměstí Aloise rytíře Weltrubského z Weltrub. Další naší akcí byla účast na střelbách v Chomutově a Kadani dne 10. a 11.9. Střeleb se zúčastnily sbory ostrostřelců z Chomutova, Rakovníka, Stříbra, Lokte a gardy ze Senomat. Tyto sbory jsou členy společné organizace ostrostřelců zemí Koruny české, kde funkci předsedy zastává v současnosti náš člen Ing. Eduard Filip s propůjčenou hodností majora. Nejlépe za naše střílela Magda Elznicová a postupovala do finále. Absolutním vítězem –  králem všech střelců se tentokrát stal setník Emil Juriga ze Stříbra. Náš sbor má ale také jednoho absolutního vítěze – ne sice z pušky předovky-ale ze střelby z kuše. Králem střelců z této zbraně se stal náš místopředseda spolku npor.Václav Pelc. Gratulujeme. Střeleb se zúčastnily také sbory z Polska a Chorvatska. Následující ročník těchto střeleb bude za rok tentokrát v režii  Senomatské gardy. Jindřich Lipecký,poručík sboru

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video