Upoutávky na Lounský press č. 40, který vychází ve středu 11. října 2017

Redakce 2017-10-10 12:15:00

Mistryně Evropy z Postoloprt Postoloprty (lus) Jely si pro obhajobu titulu vicemistra Evropy a přivezly titul. Mluvíme o Postoloprtských mažoretkách, které v neděli vybojovaly titul Mistra Evropy na šampionátu v Holandsku.

Začíná velká přeměna Masarykových sadů
Louny (lus) Zpozornět by měli návštěvníci lounského výstaviště. V jeho areálu tento měsíc začínají revitalizační práce, které potrvají dva roky. Velký park u řeky Ohře projde ve dvou etapách úpravami. Jako první přijde na řadu část na levém břehu, práce začnou tento měsíc a podle plánu radnice potrvají do listopadu příštího roku. V letech 2018 a 2019 se má proměnit část na pravém břehu, kde se nachází lounské výstaviště.

Práci nabídne čtyřicet firem
Louny (lus) Čtyřicet zaměstnavatelů nejen z okresu Louny, ale i blízkých průmyslových zón a měst se představí na čtvrteční Burze práce. Burza pracovních příležitostí se opět uskuteční v prostorách Kulturního domu Zastávka v Lounech, a to tento čtvrtek 12. října od 10 do 16 hodin. Akci pořádá kontaktní pracoviště Úřadu práce v Lounech ve spolupráci s pobočkami v Žatci a Podbořanech již potřetí. V minulých letech měla burza podle Vratislava Pražáka, ředitele lounského úřadu práce, velký úspěch jak u zájemců a uchazečů o práci, tak i u vystavujících zaměstnavatelů.

0studentske-volby-nahled U studentů zvítězili Piráti
Louny (lus) Studentské volby, v nichž hlasovalo přes čtyřicet tisíc středoškoláků z celé České republiky, vyhráli s převahou Piráti. Získali 24,5 procenta všech hlasů. Následovalo je hnutí ANO a jen těsně za ním TOP 09. Do Sněmovny by se, pokud by se jednalo o reálné volby, nedostali sociální demokraté, komunisté, ani lidovci.

 

Voličské průkazy můžete získat do 18.října
Okres Louny (lus) Chcete odevzdat svůj hlas v blížících se volbách do Poslanecké Sněmovny České republiky, ale víte, že zrovna nebudete v místě svého trvalého bydliště? Volit můžete i tak. Máte možnost hlasovat na voličský průkaz. Volby se konají ve dnech 20. a 21. října.

0deska-vrchlicky-nahled Dobová fotografie rodného domu básníka Vrchlického
Louny (caj) Z francouzského partnerského města Veneux-Les Sablons čerpala inspiraci Kulturní komise Rady města Louny pro výrobu železného stojanu na umístění historických fotografií v Lounech. Jedna z nich, věnovaná rodnému domu Jaroslava Vrchlického, byla slavnostně odhalena ve středu 4. října.

 

0den-senioru-nahled Mezinárodní den seniorů na Zastávce
Louny (caj) Pavlína Filipovská a Jiří Halekal popřáli ke Dni seniorům začátkem října na sále Kulturního domu Zastávka v Lounech. Pořad byl spojený se Dnem sociálních služeb. Již druhým rokem se organizace ujaly senior klub a lounský domov pro seniory. Na úvod všechny přítomné přivítala Vilma Svobodová, manažerka lounského senior klubu, pár slov přidal i starosta Radovan Šabata a příjemnou zábavu popřála Iva Vildová, vedoucí sociálního odboru.

Tři prodejci porušili zákon
Louny, Ústí nad Labem (lus) Mimořádnou kontrolní akci provedla na lounském výstavišti během výstavy Člověk v přírodě Česká obchodní inspekce Ústeckého kraje (ČOI). Kontroly proběhly tři a byly zaměřené na chovatelské potřeby, stánky s občerstvením a bižuterií. U všech třech kontrolovaných subjektů zjistila porušení zákona o ochraně spotřebitele.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video