Den otevřených dveří v Kounově

Redakce 2011-10-23 00:00:00

Kounov – Začátkem měsíce proběhl na Základní škole v Kounově den otevřených dveří. Škola se totiž pochlubila novou fasádou a značnou rekonstrukcí, zároveň se oslavilo i loňské výročí 80 let Základní školy v Kounově. Náklady na rekonstrukci se vyšplhají k částce 8,5 miliónu korun, z toho 95% hradí Středočeský kraj z fondu Rozvoje města a obcí. Výměny se dočkaly okna, dveře a topení.

V současné době se dokončuje vstupní schodiště a terasa. Hodinový kulturní program si zhruba pro tři stovky návštěvníků připravily všechny třídy ZŠ. Zároveň byl i odhalen opravený státní znak z první republiky, který byl před Němci ukryt pod hromadou uhlí. O jeho rekonstrukci se zasloužil místostarosta obce Antonín Ryska. Znak se dočká místa uvnitř budovy opravené školy. Třetího listopadu se do Základní školy v Kounově přijede podívat senátor a náměstek hejtmana Středočeského kraje Marcel Chládek.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video