Pavel Růžička: „Když si něco vezmu do hlavy, tak za tím tvrdě jdu“

Redakce 2017-10-10 14:01:00

Nic by nemělo být pevnější, než slovo důstojníka. Pavel Růžička, jednička na kandidátce politického hnutí ANO za okres Louny, důstojníkem je. Ačkoliv již v armádě aktivně nepůsobí a je válečným veteránem, své slovo a zásady si stále pevně drží. S jakou odvahou a zbraněmi se chystá do bitvy o křeslo ve sněmovních volbách? Co chce voličům a občanům jako poslanec za Ústecký kraj nabídnou a poté i splnit, říká Pavel Růžička v následujícím rozhovoru.

Můžete se čtenářům krátce představit?
Jsem absolventem Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě, obor požární ochrana a bezpečnost průmyslu. Dvacet jedna let jsem sloužil v Armádě České republiky. Tři roky figuruji v zastupitelstvu a radě města Postoloprty. Jsem také členem sboru dobrovolných hasičů v našem městě. Jsem podruhé ženatý a mám tři dcery.
Proč jste se rozhodl kandidovat?
Je to pro mne životní výzva. Vždy jsem se snažil pracovat seriózně, spolehlivě a nebojácně. V komunální politice se mi to docela daří naplňovat a věřím, že se mi to povede i na celorepublikové úrovni. Důvodem mé kandidatury je i to, že se mi nelíbí kmotrovství, mafiánství a klientelismus. Proti těmto nešvarům chci bojovat.
Co se Vám v našem kraji nelíbí a proč?
Kromě předešlých nešvarů, které jsem již zmínil, jsou to jednoznačně vyloučené lokality a s tím souvisí i bezpečnost. Koupit dům v Ústeckém kraji a nastěhovat do něj nepřizpůsobivé občany z Prahy, tak aby se uvolnila v Praze nemovitost k prodeji, to nelze! Jsem radním v obci, která je zařazena mezi vyloučené lokality a vím, jak je těžké s tímto problémem bojovat. Ale na úrovni města bojujeme. Nelze být na jedny občany důsledný a k druhým nadmíru tolerantní.
Co se Vám na našem kraji naopak líbí?
Jako myslivec mám rád přírodu, a proto obdivuji mnohočetná pohoří v Ústeckém kraji střídající se s hustými lesy. Jedinečné České Švýcarsko, České Středohoří, Krušné hory a Dolní Poohří určitě dává Ústeckému kraji velký potenciál. Řady chmelnic zase dotváří ráz Žatecka a Lounska.
Víte, co nejvíce vadí obyvatelům našeho kraje?
Myslím, že jednoznačně vyloučené lokality a tím spojené problémy směrem k bezpečnosti – nepořádek, obtěžování hlukem a neurvalé chování. Dále je to určitě doprava, konkrétně dokončení dálnice D7 a D8. Vzhledem k počtu dopravních nehod se smrtelným zraněním, který je více než alarmující, je to bezpečnost na D7. Problémů, které je potřeba řešit v našem kraji, je celá řada a každý okres je specifický.
Na co byste se chtěl jako krajský zastupitel prioritně zaměřit?
Jednoznačně na bezpečnost v našem kraji. Dále na fungování integrovaného záchranného systému a také na dobrovolné hasiče – to je moje srdcová záležitost.
Čím chcete zaujmout voliče?
Jako válečný veterán jdu do voleb s předsevzetím řešit problémy seriózně, spolehlivě a nebojácně. Tím chci zaujmout voliče.
Jaké oblasti (finance, kultura, majetek, sport…) byste se v případě svého volení chtěl věnovat?
Chtěl bych se věnovat tomu, čemu rozumím a co mám vystudované. A tím je všeobecně téma bezpečnosti.
Co na Vaši kandidaturu říká rodina a přátelé?
Manželka mne podporuje, protože ví, že když si něco vezmu do hlavy, tak za tím tvrdě jdu. Přátelé říkají, že jsem blázen, že se politika slušně dělat nedá a že to nemám zapotřebí. Já je chci ale přesvědčit, že nemají pravdu.
Čemu se nejraději věnujete ve volném čase?
Zejména rodině, protože času mám velice málo. Mým koníčkem je myslivost a střelba. Na víc mi opravdu čas nezbývá.
Jak dlouho působíte v politice?
Od komunálních voleb v roce 2014. Nikdy jsem nebyl členem žádné jiné politické strany.
Co to znamená být lídrem (jedničkou) kandidátky za okres Louny?
Pro mne osobně to znamená především velkou zodpovědnost.
Jakou roli by měl hrát Ústecký kraj v rámci republiky?
Doposud to je jenom to negativní, co je prezentováno v rámci republiky. Největší nezaměstnanost, nejvíce sociálně vyloučených lokalit. Pokud se nám podaří změnit aspoň jednu negativní věc, budu spokojen.
Kukátko do soukromí lídra okresu Louny:
Co právě čtete?
Povídání o srncích od Jaromíra Javůrka.
Jaká je dovolená vašich snů?
S rodinou někde v teple u moře, bez mobilního signálu a internetu.
Ve které době z minulosti byste chtěl žít?
Protože pocházím ze Sezimova Ústí, tak jako dítě v době husitské. Teď jsem realista, do minulosti se moc nekoukám, jsem spokojen, že žiji v roce 2016 a v Ústeckém kraji.
Vaše oblíbené jídlo?
Teď držím dietu, tak se snažím malinko omezovat. Ale asi česká klasika a houby, ty miluji.
Umíte vařit?
Ano, umím vařit. Jelikož nejmladší dcera je celiak a musí držet bezlepkovou dietu, tak vařím i bezlepkově.
Váš oblíbený film?
Miluji komedie z dílny pánů Smoljaka a Svěráka. Marečku, podejte mi pero, to je TOP!
Váš oblíbený herec/herečka?
Ladislav Smoljak – měl jsem ho možnost poznat osobně v Kosovu, kde jsem ho doprovázel. Jako člověk byl úžasný. Na ty tři dny v jeho společnosti nikdy nezapomenu.
Koho byste pozval na večeři?
Moji manželku, protože to má se mnou těžké.
Máte politický vzor?
Richard Brabec a Ivo Vondrák (hejtman Moravskoslezského kraje).

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video