Číňané mají v merku bývalé letiště

Veronika Salášková 2011-10-23 00:00:00

Žatec – Do průmyslové zóny Triangle možná zamíří další společnost. Zástupci čínské společnosti Xi´an Putian Antenna, která chce ve střední Evropě postavit svou výrobní halu, se sešli s hejtmankou Ústeckého kraje Janou Vaňhovou.

Společnost Xi´an Putian Antenna se zabývá především výrobou vysílačů, antén a satelitů. Je třetím největším výrobcem v tomto odvětví na světě. Čínská společnost má ještě v jednání pozemky v Polsku, na Slovensku a v Itálii. Rozhodnutí o tom, kde se nakonec nová továrna postaví, padne během následujících měsíců. Strategická průmyslová zóna Triangle byla založena v roce 2004 na území bývalého vojenského letiště. V současnosti zde má své výrobní haly pět společností: Hitachi, Panasonic, Gestamp, Solar Turbines a Johnson Controls.

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video